Kuidas Töölauale Restardi Ja Shut Downi Ikooni Teha

Kirjutas teadja
Article2642201707yomQL7

 (10 korda hinnatud)

Kasulik teada, kuidas teha otsetee taaskäivituse (restart) või arvuti sulgemise (shut down) jaoks töölauale, kuna mõnikord või mõnede kasutajaõiguste puhul olla arvuti taaskäivitamine või sulgemine keelatud või disabletud (nt terminalserverite või kaughalduse puhul).

Juhised ja sammud

Raskusaste: Lihtne
1
Otsetee loomine paremklikiga töölaual Otsetee loomiseks tee töölaual (desktop) hiirega paremklikk ja vali Uus (new) -> Otsetee (shortcut).
2
Arvuti sulgemise (shut down) otsetee aadress Kirjuta otsetee aadress C:\Windows\System32\shutdown.exe . See aadress tekitab otsetee arvuti sulgemiseks.
3
Taaskäivituse (restart) otsetee aadress Kui kirjutad aadressile järgi -r ehk siis otsetee aadressi kujul: C:\Windows\System32\shutdown.exe -r , saad taaskäivituse ikooni. -r shutdown.exe järel annab arvutile teada, et tuleb teha taaskäivitus.
4
Step3793951623csJxlH Anna loodud otseteele nimi, "Taaskäivitus", "ShutDown", "Sulge Arvuti" olenevalt funktsioonist, mis talle külge panid ja mis ise nimeks talle panna soovid. Nimi võib olla vabalt valitud ja ei määra otsetee funktsionaalsust.

Vajuta OK.
5
Otseteele võid shutdown.exe järgi anda veel parameetreid nagu -r

-f sunnib käimasolevaid programme kõiki kohe sulgema
-t xx saad määrata xx asemele sekundites, mis aja pärast taaskäivitus või sulgemine algab (vaikimisi on aega 30 sekundit enda töö lõpetamiseks, kui parameetriga -t aega määratud ei ole)

Võid ka mitu korraga panna, näiteks:

C:\Windows\System32\shutdown.exe -r -f -t 00

See otsetee hakkab käivitamisel arvutit kohe taaskäivitama, olenemata sellest, kas programme käib või ei.
6
Step1731382914wqMhVP Kui hakkad seda tihedamalt kasutama kui üks kord, anna talle ilusam välimus, muutes ikooni. Selleks tee tema peal paremklikk, vali menüüst Atribuudid või Properties (kõige alumine valik) ja avanenud aknast nupp Muuda ikooni (Change Icon). Avaneb terve list Windowsi ikoone, vali milline sulle meeldib.

Nipid ja hoiatused

  • Kui su masinas on Windows installitud muusse kataloogi, kui c:\windows, siis peaksid otsetees vastavalt windowsi asukoha asendama.

Kommentaarid