Kuidas Photoshopiga Pildi Värve Muuta

Kirjutas Arvo
Article18878497117A6T8s

 (9 korda hinnatud)

Soovid mõnda pilti tuunida? Oled tüdinenud samalaadsetest piltidest? Tutvu järgneva artikliga ja õpi värvimuutmistehnikat kasutama.

Juhised ja sammud

Raskusaste: Keskmiselt lihtne

Vajalikud asjad

  • Photoshop CS3 või uuem
  • Umbes 5 minutit aega foto töötlemiseks
1
Pilt algsel kujul Alustuseks ava pilt, mida soovid muutma hakata. Soovitus on valida muutmiseks selline pilt, millel objekt (lill, maja, auto jne) taustast hästi eristub.
2
Selektreeri kõigepealt ala, mille värvust soovid muuta. Kasutada saab Polygonal Lasso-, pen-, quickselectiontooli. Kui valitud objekt on väga keeruline, siis tuleb kasutada veelgi täpsemat tööriista, milleks Extract (Filter>Extract). Mina kasutasin näidispildil roosi ala valimiseks quick-selection tööriista, sest pildi kontrastsus ja roosi kuju seda võimaldasid.
3
Feather funktsiooni asukoht. Et valitud ala oleks sujuvam ja ühtlasem tee nii: Select>Modify>Feather või otsetee Alt+Ctrl+D. Väärtuseks sea 2-5 pikslit. Antud tegevus silub nurkasid ja tagab reaalsema lõpptulemuse.
4
Realistliku lõpptulemuse saamiseks tuleb värvi korralikult timmida. Vali nüüd ülemisest menüüst Image>Adjustments>Hue/saturation (lühivalik Ctrl+U). Liigutades Hue slaiderit muutub ka objekti värv. Soovitav on märkida linnuke Colorize kasti, see mõjub värvihaldusele paremini. Täpsema tooni saamiseks võib mängida Lightness ja Saturation slaideritega. Kui oled värvi muutnud ja kõik sobib, vajuta OK ning ongi valmis.

Nipid ja hoiatused

  • Kui valid peale sammu 2 sooritamist parem hiireklõps-menüüst select inverse, siis võimaldab see objekti über värve muuta.
  • Tulemus on realistlikum kui kasutad lillede puhul tavapäraseid, looduslähedasi toone.
  • Värvide muutmiseks on ka teisi meetodeid. Meetodi valik sõltub lõpptulemuse soovist.

Kommentaarid