Kuidas Video Failitüüpi Muuta

Kirjutas Arvo
Article28670273204f45dh

 (14 korda hinnatud)

Kui soovid mõne video failitüüpi muuta, aga esialgu puudub teadmine, siis see õpetus on just Sulle! Konverteeri .avi, .mpg, .mov, .mp4, .wmv, .ogg, .mkv, .3gp jne. laienditega videosid enam-vähem kõikidesse võimalikesse sinu poolt soovitud failitüüpidesse. Eralda videost heli ja salvesta see näiteks .mp3-heliks.

Juhised ja sammud

Raskusaste: Keskmiselt lihtne

Vajalikud asjad

  • internetiühendusega arvuti
1
Lae internetist vabavarana leviv programm SUPER, mille leiad eRightSoft koduleheküljelt. SUPER on tasuta ja pakub laialdasi kasutusvõimalusi.

Paigalda programm arvutisse ekraanile ilmuvate juhiste kaasabil.
2
Heledamaga on märgitud "input" lahter. Käivita SUPER.

Kui tutvusid artikliga "Kuidas Youtube`ist videosid salvestada", siis oletame, et soovid ka muuta (konverteerida) allalaetud .flv-laiendiga videofaili. Muudame meedia näiteks .avi-failiks.

Tegevused:
1. Lohista fail SUPER-programmi allpool olevasse tühja input lahtrisse (vaata juuresolevat pilti).
2. Määra väljundfaili (output file) seaded. Päises on "1. Select the output container", kliki nimekiri lahti ja vali sealt AVI.
3. Määra alajaotuses "You may select FFmpeg or MEencoder" väärtuseks "FFmpeg"
3
Konverteerime algab kui vajutad esiletõstetud nupule. Vajuta "Encode active files." Programm küsib nüüd "Rendered file optimaizer" dialoogiboksis, millise dekodeeringusüsteemiga väljundfail luua. Soovitus on valida kas "DIVX" või "XVID" ja protsess algab.

Vaikimisi salvestatakse töö sihtkausta, mis asub Programmifailid>SUPER>OutPut. Seda saab muuta kui vajutad Ctrl+T ja näitad uue sihtkoha.

Nipid ja hoiatused

  • Kui soovid mõnest videost mobiilihelinat teha, siis keela video vastavates valikutes ja määra väljundheli tüüp (mp3, wav, aac jne).
  • Video eraldusvõimet, suurusformaati ja heliseadeid saad vajaduse järgi enne konverteerimist muuta.

Kommentaarid