Kuidas Pidada Loodussõbralikke Jõule

Kirjutas Fred
Article1298014803S0YAd2

 (6 korda hinnatud)

Jõulud on ülekülluse aeg: liiga palju toitu, liiga palju juua ja liiga palju kulutamist. Kahjuks kulmineerub see ka lisa 3 miljoni tonni prügiga. See ei pea nii olema - sa võid Jõule pidada ka loodussõbralikult.

Juhised ja sammud

Raskusaste: Lihtne

Vajalikud asjad

  • loodussõbralik suhtumine
1
Kuuse kaunistused Tee ise jõulukaunistused. Jõulukaunistuste tegemine ei ole ainult loodussõbralik vaid ka väga lõbus - eriti laste jaoks kes on jõulutuhinas.

Väga häid effekte saavutab lihtsate vahenditega, kasutades värvilist paberit, küpsiseid, mandariine, vanu ajalehti ja linte.
2
Osta loodussõbralikud kingitused. Kui ei ole võimalik kingitust osta siis vähemalt pakendi saab ikka loodussõbralikust materjalist. Veelgi parem, tee kingituse pakend ise: selleks sobib väga hästi vana tapeet, värviline paber vms.
3
Ürita üleliigset prügi mitte tekitada kaartidega. Osta kaardid või pakkepaberid mis on tugevamast paberist, niimoodi saab seda paberit kasutada ka tulevikus.

Jõulukaarte võid saata hoopis internetist - mis on tänapäeval väga loomulik tegu.
4
Pakkepaberiks osta ümbertöödeldud paberit ja lahtiste otsade kinnitamiseks kasuta kleeplinti. Pakendi lõppviimistluseks kasuta paela mida saab ka hiljem kasutada.

Vanad ajalehed, ajakirjad ja jõupaber võivad väga stiilsed pakkepaberid olla.
5
Jõulupuud ostes osta elus puu, selle saad istutada omale aeda ja kasutada ka järgmine aasta.
Kui sul pole aeda, siis uuri oma linnavalitusest millised võimalused on kuuskede komposteerimiseks.

Jõulupuu dekoreerimisel ürita vältida plastikust kaunistusi ja puu üleküllastamist kaunistustega.
Kui sul on elektrilised küünlad, siis kustuta need ära kui sa lähed magama või ei viibi toas - säästad elektrit.

Elektriliste küünalde ostmisel proovi leida LED lampidega küünlad, need kestavad aastaid rohkem ning kui üks peaks läbi minema, siis teised põlevad ikka edasi.
6
Eelista Eestimaist! Osta meie kohalikku toitu, osad pakendid on spetsiaalselt märgistatud ja märgistamata tooted leiad kas kirjelduse või nimetuse järgi. Kohalik toit aitab vältida suuri transpordi vahemaid, mis säästavad loodust heitgaasidest.

Kui võimalik, väldi plastikpakendeid ja kilesid.
7
Sorteeri kodus prügi ilusti ära nagu meil ka juba seaduse järgi nõutakse: pakendid, olmejäätmed, paber, pudelid, purgid jms.

Kui sa saad jõuludeks kingituse mida sa ei taha, ära viska seda minema - kingi see lastekodule või mingile muule sotsiaalasutusele.

Loe lisaks Eestis Taaskasutusorganisatsiooni kodulehel olevat infot.

Nipid ja hoiatused

  • Kingituste valimisel ürita osta esemeid mis on ümbertöödeldavad või tugevamastmaterjalist - väldi kergesti purnevaid asju.
  • Kui jõulud on läbi, ära viska jõulukaarte prügikasti, hoia need alles või kasuta neid järgmine aasta kingitustele nimesiltide ja kaunistuste tegemiseks.
  • Kui sa pead ostma kaunistusi, osta tugevamad mis kestaks sul ka järgnevatel aastatel.
  • Ära kasuta plastik ja paber nõusid, kui sul jääb päris nõudest puudu - laena sõbralt või mõnelt tuttavalt.

Kommentaarid