Kuidas Teada Saada, Kas Oled Heas Vormis

Kirjutas MissBrightside

 (4 korda hinnatud)

Kas oled heas füüsilises vormis, kas tervist jätkub kauaks ja kas looduselt saadud jõuvarud ei hakka lõppema? Seda võib teada saada lihtsate testide abil.

Juhised ja sammud

Raskusaste: Keskmine

Vajalikud asjad

  • aeg
  • kell
1
Kõhulihastele. Heitke selili, kõverdage põlved, hoides labajalad vastu põrandat ja jalad kergelt harkis. Käed on kukla taga ühendatud, sõrmed vaheliti, lõug puudutab rinda. Alustades peast, tõstke keha aeglaselt üles, püüdes istukile tõusta.
2
Käe- ja õlalihastele. Heitke kõhuli, kõverdage küünarnukid ja toetage peopesad vastu põrandat. Suruge end põrandast lahti, püüdes hoida keha raskust väljasirutatud kätel ja suurtel varvastel. Nimmet ärge painutage.
3
Kakspealihastele. Haarake kangist altpoolt kinni. Tõmmake end üles, nii et lõug on kangist kõrgemal.
4
Kolmpealihastele. Samad ülestõmbamised, aga kätega tuleb haarata ülevaltpoolt. See on palju raskem. Paljudel naistel ei õnnestu kaks viimast harjutust ja ehk polegi neil seda vaja. Nad võivad endale ülesande kergemaks teha, tõmmates end üles kangil, mis on näo tasapinnal, nii et nad toetuvad kandadega põrandale.
5
Seljalihastele. Heitke kõhuli, käed on kukla taga ühendatud, sõrmed vaheliti. Jalgu põrandalt tõstmata painutage end nimmest, kergitades pead ja kere ülaosa. Kui see ei õnnestu, paluge abilist, et ta teil jalgadest kinni hoiaks.
6
Jalalihastele. Seiske, jalad õlgade laiuselt harkis, selg sirge ja käes puusas. Tehke poolkükk, kõverdades aeglaselt põlved ja ajades need võimalikult laiali.

Nipid ja hoiatused

  • Teste sooritage üksteise järel, tehes väikesi puhkepause. Hingake vabalt ja rütmiliselt.
  • NB! Need harjutused kõlbavad vaid tervetele inimestele. Kui mingi harjutuse sooritamise ajal tunnete valu, ebameeldivat aistingut rinnaku taga, kui te hingamisrütm läks segi ja te ei suuda seda taastada, kui on raske lihaseid talitseda, pea käib ringi

Kommentaarid

MissBrightside

MissBrightside

Medal_silver_2 Algaja 119 punkti

Kategooria: Tervis