Kuidas Leida Kunsti

Kirjutas sanmiquel
Article1001342963XHcjV

 (6 korda hinnatud)

Kunsti valimine enda koduseinte vahele võib osutuda põnevaks seikluseks ja aastatepikkuse rahulolu allikaks. Edu võtmeks siinkohal on mõelda välja milline kunst sulle meeldib, kuidas see sobib sinu ülejäänud sisekujunduslike plaanidega ning kuidas seda kõige paremini eksponeerida, et see annaks parima efekti su kodule.

Juhised ja sammud

Raskusaste: Keskmiselt lihtne
1
Enne valiku tegemist tutvu võimalikult paljude kunstnike töödega

Otsi kunsti kõikjalt. Hoia silmad lahti igal pool kuhu lähed-muuseumites, galeriides, näitustel, tänaval jalutades ka pankades, restoranides ja raamatukogudes. Internet on ka üks parimaid võimalusi, leidmaks suures valikus kujutavat kunsti üle kogu maailma. Interneti hea eelis on see, et sa saad otsida kindlat tüüpi kunsti mis sulle meeldib ükskõik kas see on foto, impressionism, pronksskulptuur või näiteks abstraktne maal.
2
Otsi head kunsti, mis sulle meeldib

Internetiportaalid, mis koondavad kokku erinevat kunsti kõikvõimalikest kategooriatest, on sinu jaoks parimad kus saad lihtsalt otsingut teostada.
3
Külasta kunstikoolide näitusi

Uuri välja millal toimuvad kunstitudengite tööde näitused ning mine kohale. Võid leida nii mõndagi huvitavat ning maksad oluliselt vähem kui ostes tippkunstnike töid. Kui tudeng on oma kursuse parimaks tituleeritud või paistab millegi muu erilisega silma, siis võid kindel olla, et investeerides tema loomingusse, ei tule sul kahetseda- nad on sellesse palju panustanud ning kes teab, võibolla saab just see tudeng hiljem kuulsaks ning tema varaste aastate tööd lähevad hinda.
4
Vali maal suuruse järgi kindlasse asukohta

Kunstiteos, mis on liiga suur, võib ruumi üle koormata ning liiga väikene kaob ruumi ära ja paistab proportsioonist väljas olevat. Mida tumedam on maal, seda rohkem vajab tuba ruumi hingamiseks. Mõõda ära pind, kuhu tahad maali riputada ning jäta piisavalt „valget ruumi“, et jätta maalile hingamisruumi.
5
Vali kunstiteos, mis sobib kokku sinu toa värviga

Kui sa valid maali, mis peaks kokku sobima toa värviga, siis vali üks või kaks tumedaimat värvi oma toas ning jälgi, et ka maalil oleksid need värvid esindatud. Pea meeles, et sa ei otsi täpset vastet, valides üks või paar samasugust värvi annab õige signaali et maal kuulub sellesse keskkonda.
6
Vali teos, mis sobib kokku sinu toa stiiliga

Kui su kodu on sisustatud antiigiga, siis tasub mõelda näiteks antiikstiilis raamide peale. Kui sul on suured kõrgete lagedega toad täidetud kaasaegse mööbliga, siis tasub kaaluda modernset kunsti.
7
Kui maal ei sobi, siis muuda oma tuba

Kui ostad maali ära ning kodus seda seinale riputades avastad, et see siiski ei sobi ümbrusega, siis ära heida meelt. Proovi seda kõikidesse tubadesse erinevatele seintele sobitada. See võib ideaalselt sobida kuskile kuhu sa seda planeeridagi ei osanud. Kui sa ei suuda aga leida kohta kuhu see sobiks, siis võib abiks olla mööbli nihutamine, mustrilise tapeedi eemaldamine ja seina neutraalses toonis värvimine. Muutused tasuvad ennast ära, sest siis saad enda investeeringut ka nautida.
8
Riputa maal seina õigesti

Reegel on, et maal riputatakse seinale nii, et maali keskosa on silmade kõrgusel. Skulptuur võib olla paigutatud põrandale, lauale või postamendile. Reegleid peaks võtma kui käske vaid pigem kui juhtnööre, seega võid vabalt eksperimenteerida. Näiteks üks kollektsionäär riputas akrüülmaali enda magamistoa lakke, et ta saaks seda pikali olles paremini vaadelda.
9
Tee maalist keskne tõmbenumber

Mängimisvõimalust on piisavalt erinevate disainielementidega nagu näiteks kardinate, vaipade, seinavärvide ja isegi mööbliga. Pea silmas, et kui tuba on ülepingutatud teiste värvide, tekstuuride ja objektidega, siis on tähelepanu maalilt automaatselt kadunud.
10
Eksperimenteeri sellega, mis on sulle meelt mööda ja mis mitte

Kunsti valimine ja eksponeerimine on juba ise omaette kunst. Proovi erinevaid maale, stiile, skulptuure paigutada oma koju ning näe vaeva nendele ideaalse koha leidmisega, see annab sinu kodule väga palju juurde ning muudab sinu olemise mugavaks ja meeldivaks.
11
Allikas Sisustus.ee
Kunsti leiab ka siit

Kommentaarid