Kuidas Teha Vannituba Väikese Vaevaga Suuremaks

Kirjutas sanmiquel
Article1827310082qPlRqq

 (5 korda hinnatud)

Kui me ei ela just enda unelmate majas, kuhu kindla peale kavandaksime suure ja luksusliku vannitoa siis on väga tõenäoline, et soov omada suuremat vannituba on üsnagi tihtiesinev. On tõsi, et väike vannituba võib tunduda õdus ja intiimne. Kuid see võib samuti olla klaustrofoobiline ja depressiivne. Sõltuvalt sinu kujundusstiilist võib see olla vaikne ja peen, hurmav või sädelev nagu ehtelaegas. Samas pole tähtsust millises stiilis sa oma väikese vannitoa kujundad, väikeseks jääb see ikkagi. Kuid natukese visuaalse mustkunstiga, värvi vahetamise ja valguse lisamisega, võid sa muuta pisikese vannitoa õdusaks pelgupaigaks. Nüüd saad ruutmeetritki lisamata tunda end vähem piiratuna, kui võtad arvesse mõnda alljärgnevat nõuannet vannitoa suuremaks muutmise kohta.

Juhised ja sammud

Raskusaste: Keskmiselt lihtne
1
Selged ja rahulikud värvid

Kahvatud, pehmed värvigammad soodustavad ruumikuse illusiooni. Tasub vältida tugevaid ja agressiivseid värve. Kasuta eredaid värve aksessuaaride ja rätikute puhul, kuid foonile vali pastelsed, neutraalsed ja valged toonid. „Jahedad“ värvid annavad toale rahuliku meeleolu.
2
Valgust juurde

Ilma lisaruumi kasutamata saad lisada täiendavat valgust, toomaks esile vannitoa kauni välimuse. Laes olevad liikuvad lambid saab fokusseerida tööpindadele, mis muudab need visuaalselt suuremaks; seinalühter või laualamp lisavad soojust. Kallimad alternatiivid valguse tuppa toomiseks on katuseaken, tavalised kuid suured aknad või päikesetunnelid.
3
Vaheta suur ja edev kraanikauss väikese jalaga valamu vastu

Uhke valamukapp annab palju säilitusruumi juurde, kuid samas võtab väikeses vannitoas enda alla väga palju põrandapinda. Asendades suure valamu jalaga või seina sees asetseva kraanikausi vastu, mis ei tohiks olla üle mõistuse kallis, avardad oluliselt oma vannituba. Alternatiivse koha vajalike tarvikute hoidmiseks võib leida väikese riiuli näol või paigutades asjad vannitoale kõige lähemasse riide- või seinakappi.
4
Eemalda väljaulatuvad asjad

Isegi kõige väiksem mööblitükk või aksessuaar, mis ulatub kusagilt välja võib näiliselt ruumi kahandada. Eemalda kõik suured seinariiulid, riiete kuivatamise restid ja väljaulatuvad dekoratsioonid seintelt, sest need lõikavad ruumi sisse ning muudavad selle väiksemaks.
5
Suurenda tuba peeglitega

Kui su vannitoas on selle jaoks ruumi, siis on eriti kasulik paigaldada võimalikult suur peegel valamu kohale kuna see peegeldab kogu toa valgust ning võtab endasse värvi ja mustrid. Paha valik ei ole ka mitu väikest peeglit, mis on paigutatud kunstipäraselt terves toas.
6
Hele põrand

Nagu seinte puhul, nii suurendab ruumi ka hele põrandapind. Kui sul ei ole võimalik põrandat välja vahetada, saab sama efekti tekitada ka suure heleda vaibaga.
7
Viska välja väikesed tarvikud

Pole midagi muud, mis muudaks ruumi väiksemaks, kui seda on segadus ja toa asjadega üle kuhjamine. Vähenda rätikute hulka ja kasuta ainult ühte suurt vaipa. Pane silma alt ära šampoonipudelid, seebid ja kreemitopsid. Kui su vannitoas on palju seina- või muid kaunistusi siis jäta nendest alles vaid üks, mis sulle kõige rohkem meeldib.
8
Eemalda kõik visuaalsed takistused

Dušinurga mattklaas on soovitav vahetada välja läbipaistva vastu. Või asenda uks hoopis dušikardinaga, mille saab hõlpsasti eest ära lükata, kui keegi duši all ei viibi. Nii on võimalik näha kaugemale, seinani välja ja selline nägemisulatus muudab toa visuaalselt suuremaks.
9
Seinad heledaks

Hele sein, näiteks valge, kollane või muus neutraalses toonis, aitab ruumi suurendamisele oluliselt kaasa.
10
Lisa seintele sügavust

Kui oled kunstiandega ja sulle meeldib tegutseda, siis võiksid kaaluda seinamaalingu tegemist kõige suuremale avatud seinale. Või riputa seinale raamitud pilt, mis näeb välja nagu aken vaatega aeda või kaugele maastikule. Igasugune kunstiteos, millel on kujutatud välist vaadet, aitab toa ruumikust suurendada.
11
Laienda lage

Tõstetud lae illusiooni saab luua maalides lae ja seina ühtimiskohta võrestiku või mõne muu ilusa mustri. Või maali lakke heledates värvides taevatähed ja pilved.
12
Hoia tuba korras

Puhas ja korralik vannituba näeb alati suurem ja ruumikam välja kui selle segamini variant. Hoia nähtavalt ainult tõeliselt vajalikud asjad ja esemed ning pane kõik muu silma alt ära.

Väike vannituba ei tähenda seda, et see peaks olema igav. Kasutades erinevaid nippe ning enda kujutlusvõimet, võid selle muuta hõlpsasti kutsuvaks pelgupaigaks, mis kiirgab just sinu enda stiili ja maitset.
13
Heaks abimeheks tubade ümberplaneerimisel on Sisustus.ee tasuta ruumiplaneerija. Kui oma mõtetega jänni jääd, siis saab alati tasuta nõu küsida Sisustus.ee sisekujundajalt

Allikas: Sisustus.ee

Kommentaarid