Kuidas Excelis Pikem Tekst Lahtris Mitmele Reale Paigutada (Enteriga Viskab Kohe Järgmisele Lahtrile, Rida ei Vaheta Samas Lahtris)

Kirjutas Toomas
Article1497537797NjjJMb

 (7 korda hinnatud)

Kui vaja pikem tekst exceli tabelis ära mahutada mitmele reale ühte kitsavõitu lahtrisse nii, et see ei jookseks lahtri servast üle, siis vaata altpoolt, kuidas seda teha, kasutades Exceli "murra ridu" (word wrap) võimalust.

Juhised ja sammud

Raskusaste: Lihtne
1
Excel 2007 otsetee nupp ridade murdmise juurde. Excel 2007 puhul on ridade murdmise nupp toodud kohe Exceli esilehele. Vt pilti. Kirjuta oma pikem tekst lahtrisse ning lihtsalt vajuta nuppu Murra ridu või Word wrap.
2
Vanemate excelite paremklikil avanev rippmenüü, vali Vorminda lahtreid (Format Cells). Vanemates Excelites on lihtsam vajutada Ctrl+1 või teha lahtril, mida soovitakse muuta, paremklikk ja valida sealt Vorminda lahtreid (Format Cells) (töötab ka uues Excelis).
3
Murra ridu määramine vanas Excelis. Avanenud aknas liigu vahelehele Joondus, pane linnuke ette valikule Murra teksti ridu (Word Wrap) ja vajuta OK. Pikk tekst peaks jaotuma ühtlaselt lahtri laiust arvestades mitmele reale. Vajadusel venita lahtrit kõrgemaks, kui osa teksti nüüd peitu jäi.
4
Step1780846079dxtQoH Kui kõik läks õigesti, siis näeb lahter välja nagu kõrvaloleval pildil.

Kommentaarid