Kuidas Kontrollida, Kas Sinu Arvuti On Kaaperdatud

Kirjutas Toomas
Article2645689989DYDcOz

 (5 korda hinnatud)

Kahjulik tarkvara, mida nimetatakse bot-ideks, võib salaja võtta arvuti üle kontrolli ja teha arvuti osaks suuremast võrgust (botnetist). Sellised võrgud võivad omada suurt arvutusjõudlust ja koguinternetiühendust, mille abil saata edasi spämmkirju, rünnata veebiservereid ja teostada muid kahtlaseid tegevusi. Turvaekspertide hinnangul kuulub sellistesse võrgustikesse hetkel miljoneid arvuteid ilma, et nende arvutite omanikud sellest midagi teaksid. Kasutades teiste inimeste arvuteid enda tegevuseks, õnnestub kriminaalidel jääda anonüümseks ja süüdi võib jääda hoopis arvutikasutaja (vaata ka http://www.assapauk.ee )

Juhised ja sammud

Raskusaste: Lihtne

Vajalikud asjad

  • admin õigused arvutis
  • internetiühendus
1
Trendmicro RUBotted on tarkvara, mis monitoorib arvutit kahtlaste tegevuste tabamiseks ja regulaarselt kontrollib üle interneti, kas mõni arvutis toimuvast protsessist sarnaneb Bot-ide tegevusele. Kahtlase tegevuse avastamisel annab RUBotted sulle sellest teada ja palub arvutit puhastada.
2
Sarnaselt RUBotted-le võib kahtlase tegevuse avastamiseks kasutada Spybot - Search and Destroy tarkvara.
3
Kahtlase tegevuse avastamise puhul tõmba arvuti netikaabel välja ja teosta oma viirustõrjega arvutile viiruskontroll, peale mida proovi uuesti bot-e tuvastada, et veenduda nendest vabanemises.

Nipid ja hoiatused

  • Ära lase oma arvutil olla botneti zombi, millelt teostatakse kuritegusid. Kontrolli oma arvuti üle ja vajadusel kutsu spetsialist.

Kommentaarid