Kuidas DVD Teha AVI Formaati.

Kirjutas yumiko
Article3519269605UmyCZU

 (4 korda hinnatud)

Õpetus kuidas teha DVD filmist avi formaat mida saaks arvutis ilma plaadita vaadata ja ka enda sõpradele saata.

Juhised ja sammud

Raskusaste: Keskmiselt väljakutsuv

Vajalikud asjad

  • Arvuti
  • AutoGK progamm
  • DVD
1
Tõmba AutoGK programm adressilt www.autogk.me.uk
2
Ag_01 Kui EXE tiritud ning installitud (lihtlabane Next=>Next=>Next klõpsimine mille peale paigutatakse masinasse AGK enda, VDModi, XviDi, AviSynthi ja VobSubi uusimad versioonid) tuleb proge käima lasta mispeale tuleb ette põhiekraan (Vaata pisikest pildikest).
3
AGK ei toeta kahjuks rippimist, seega on vajalik mõne eraldiseisva rippimisega tegeleva vidina olemasolu millega vajalikud IFOd/VOBid juba DVDlt kõvakettale tõstetud. Kuidas ? Parem klikk DVD-lugejal (Avad My Computeri ja sealt leida enda DVD seadme) ja explore. Ning otsida ülesse vajalikud failid.

Kui see tehtud võib ka konvertima asuda.
4
Esimese asjana tuleb valida Input file reale järgneva nupu abil valida infot sisaldav IFO (juhul kui too viitab rohkem kui ühele videole siis tuleb ettehüppavas kastis valida sobilik), seejärel Output file vahendusel paika panna milline saab olema väljundfaili nimi, vaikimisi pakutakse kausta nime + laiendit AVI.

Kui see tehtud tuleb määrata lõppfaili(de) suuruse Select output size kastis,mida annab teha kahel põhimõtteliselt erineval moel:

a) valida kastist standardsuurus või kirjutada selle alla endale sobiv suurus;
b) panna paika kvaliteet. Kumb variant sobivam on (kas faili suurusest tingitud kvaliteet või kvaliteedist tingitud faili suurus) on igaühe enda otsustada, isiklikult eelistan standardsuurusi. Mainiks aga ära, et teine variant tingib single-pass, esimene aga two-pass kodeerimise. Two-pass on märgatavalt aeglasem, aga annab parema tulemuse.

NB: Vaata üleval olevat pilti.
5
nf Konvertimist ootab antud näites film "Necro Files 2" (kuna see on ainus mis mul leidub ), millest AGK on juba sisse lugenud järgneva info: 69 minutit pikk, NTSC ehk teisisõnu sagedusega 29.976 kaadrit sekundis, letterbox esitlusega (üleval ja all on mustad alad), üks AC3 formaadis stereo-helirada, subtiitrid puuduvad. MPCga klõpsitud pilt näeb välja selline:
6
Step621928750S0wIbh Paneme nüüd tehnilised asjad paika, selleks klõpsime Advanced settings nupul mispeale avaneb järgmine ekraan:
7
Output resolution settings: pildi suurus. Auto valib suuruse sõltuvalt esialgsest pakkimistulemusest (s.o. kui filmi annab hästi pakkida siis valib suurema resolutsiooni, kui mitte siis väiksema), seega võiks tolle peale jätta. Samas kui võimalikult suurt pilti tahta siis võib aktiveerida fixed width ja seal sobiva resolutsiooni valida.
8
Output audio type: AVIsse paigutatava heliraja parameetrid. Auto genereerib MP3 VBR 128kbps heli, seega võib selle peale jätta. Antud juhul valisin isiklikult küll filmi lühidust silmas pidades Original punkti ja seega mingit heli muutmist ei toimu.
9
Codec: koodekitüüp. Jätame (loomulikult) XviDi peale.
Klõpsime OK nuppu ning maandume põhiekraanil.
10
asdasdasd Kuna kasutasime XviDi ning tahame võimalikult head kvaliteeti siis vajutame klahvikombinatsiooni Ctrl+F9, mille peale hüppab ette selline ekraan:
11
Peamine mis meid siin huvitab on .credits (XviD only). Antud lõik võimaldab vähendada filmi lõpus näidatavate tiitrite kvaliteeti. Mõte on selles, et kuna enamikel filmidel kujutavad need musta ekraani millel valge tekst liigub ning mida enamasti keegi üleüldse ei vaatagi, siis võiks selle osa kvaliteedi vähendamise arvelt suurendada põhifilmi kvaliteeti. Mida tuleb teha on sisse kanda kas kaadri, millest tiitrid algavad, numbri või aeg millal see juhtub, mispeale Calc nupp ise vajaliku ümberarvutuse teeb. 20 on selline näitaja mille puhul kvaliteet suht vilets peaks olema (liikuv tekst jätab endast "jälje" maha), seega isiklikult tõstsin selle 40 peale (tulemus oli igati korralik ning loetav tekst). Kuna antud filmi puhul oli tiitrite näol tegu tõesti mustvalge osaga siis sai ka Grayscale'i ette linnuke pandud.
Igaks juhuks võiks sisse lülitada, juhul kui nad seda veel ei ole, ka Force ITU resize method (tagab selle, et suurust muutes pildi õige kõrgus-laius suhe paigas hoitakse), Correct color if needed koos Accurate valikuga (teostab vastavalt vajadusele värvide korrigeerimist) ja Enable standalone support , eeldatavalt koos ESS sättega (kodeerimisel arvestatakse DVDmängijate vajadustega, kui kavas filmi ainult arvutil jooksutada siis pole loomulikult vahet). Edasi vaja veel OK nupule vajutada.
12
Olemegi asjaga peaaegu lõpule jõudnud. Vaja veel Add job klikkida ja seejärel aktiveeruvat Start'i. Teadmata aja pärast (minul võttis kogu operatsioon aega 25 tundi, aga masin oli ka tõsiselt iidne PII/266MHz) ilmub vasakul alumises nurgas pesitsevasse Log window lõiku tekst "Finished" ning AVI ongi valmis.

Kommentaarid

yumiko

yumiko

Medal_silver_1 Uustulnuk 56 punkti

Kategooria: Meelelahutus