Kuidas Firefoxile Id-Kaardi Tugi Seadistada

Kirjutas Toomas
Article2582240534rLG3sT

 (5 korda hinnatud)

Firefox on juba paljude lemmikbrauser, kuid ID-installer vaikimisi talle ID-kaardi tuge ei seadista. Seda tuleb ise eraldi teha. Pärast ID-kaardi toe paigaldamist Firefoxile saad ka Firefoxiga ID-kaardiga sisselogimist (näiteks internetipanka) nautida.

Juhised ja sammud

Raskusaste: Lihtne

Vajalikud asjad

  • admin õigused arvutis
  • firefox installitud
  • ID-kaardi lugeja installitud
  • internet
1
ID.ee lehekülje alamleht Tarkvara, siit valida Firefixile draiveri allalaadimine Mine leheküljele www.id.ee ja laadi alajaotusest "Tarkvara" alla ID-kaardi draiver Firefoxile.
2
Firefoxi ID-kaardi toe installimise esimene aken. Kui fail on kohale jõudnud, sulge Firefox ja käivita ID-kaardi toe installifail. Kui arvuti küsib sult, kas oled kindel, et soovid tarkvara käivitada, luba see. Avanenud aknas vajuta Next.
3
Firefoxi ID-kaardi toe litsentsitingimused. Järgmises aknas loe läbi litsentsitingimused ja kui kõik sobib vajuta jälle Next.
4
Installimise progress Nüüd algab installimine, progressi näed ribal, mis peaks vaikselt edenema, kui kõik läheb kenasti. Lisaks ilmub ka konsooliaken (valge tekst mustas aknas), ära ürita seda kinni panna, see on installimise üks osa.
5
Installimise lõppjärk. Kui installimine on valmis, ilmub viimane aken. Vajuta Finish ja käivita Firefox ning proovi ID-kaardiga panka või mõnesse www.rik.ee rakendusse logida.

Nipid ja hoiatused

  • Töötab ka Windows Vistas.

Kommentaarid