Kuidas Säästa Patareisid

Kirjutas Rain Ungert
Article3615091557UQPAbd

 (7 korda hinnatud)

5 nipppi kuidas säästa patareisid/akusid

Juhised ja sammud

Raskusaste: Keskmiselt lihtne
1
Step2658385149f13hvT Osta aku patareid (ja aku laadija).

Aku patareisid saab pea 1000 korda järjest ja järjest laadida, samas kui tavalist alkaline patareid saab ainult paar korda. Sellega hoiad kokku ka suure summa raha. Aku mahutavust näitab mAh, mida suurem see on seda parem. Patarei-aku on üldjuhul märgistatud aku külje peal sõnaga “Rechargeable accu”.
2
Train Battery Treeni patareid/akut.

Kui sa oled juba mõnda aega näiteks sülearvutit kasutanud, siis aku eluiga pikendab selle treenimine. Treenimiseks ühenda toitejuhe tagant ning kasuta arvutit niikaua kuni pildi eest lööb.Jälgi ka, et sul ei töötaks samal ajal palju programme. Lülita välja kõik võimalikud programmid, mis saad. Proovi sülearvutit taaskäivitada nii kaua kuni enam elulootust pole. Mõnikord annab parema tulemuse ka, kui eemaldad aku sülearvutist ning lased tal 5-10 minutit seista ning seejärel treenid edasi.Uutematel akudel, selline meetod pole nii efektiivne, kuid proovida võib siiski.
3
Step3880571256NQMKih Lülita välja kõik lisavidinad.

Kui sul on mobiil/mp3/arvuti millel on võimalik lisavidinaid välja lülitada, siis kasuta seda võimalus. Vibratsioon, Bluetooth, 3G, Wifi – milleks neid sees hoida, kui sa neid nii tihti ei kasuta ?!
4
Tasku Hoia elektroonika taskust eemal.

Mobiili,mp3-e või mingi muu elektroonilise seadme hoidmine taskus vähendab patarei eluiga. Patareide eluiga lühendab inimese keha poolt tekitatud soojus, mis patareile teps mitte ei meeldi. Elektrit patareis aitab säilitada jahe keskkond.
5
HDD Reisil vaata filme kõvakettalt, mitte DVD-lt

Sülearvuti aku säästmiseks, kindlasti vaata oma lemmikfilme otse kõvakettalt kuna. CD või DVD plaadi lugemiseks on vaja see ennem pöörlema panna(kulub energiat), lisaks on vaja ka tekitatud soojus kuidagi maha jahutada(plaatide lugemiseks/kirjutamiseks kuumutatakse plaat kindlale temperatuurile), ka see võtab energiat.
Eriti akusäästlikud sülearvutid on IBM / Lenovo ja Dell

Kommentaarid