- Kodu ja aed 128
- Lemmikloomad 12
- Reisimine 38
- Internet 116
- Mood ja ilu 38
- Hobid ja mängud 26
- Lapsehooldus 8
- Elektroonika 24
- Suhted ja perekond 17
- Meelelahutus 23
- Pühad ja tähtpäevad 18
- Sport ja fitness 33
- Tervis 85
- Arvutid 187
- Pidu ja lõbu 25
- Haridus 39
- Raha 25
- Söök ja jook 73
- Autod 42
- Õigus ja seadused 13
- Kultuur ja ühiskond 23
- Töö ja karjäär 28
- Äri 38
Kuidas Valida Oma Seadmele Sobivaim Patarei
Kirjutas adonai
2005. aastal Lääne-Euroopas läbi viidud küsitluse tulemused näitasid, et meie kodudes on keskeltläbi 20 seadet mis ammutavad oma energia patareidest. Seda on päris palju. Samas näitab seesama küsitlus kummastavat tõsiasja - Kui inimesed lähevad poodi patarei järele, seisavad nad keskmiselt 3 minutit riiuli ees et valida endale välja see kõige sobilikum. Ja suur osa neist teevad pärast seda sellegipoolest vale otsuse. Kuidas valida patareid õigesti ja kiiresti?
Juhised ja sammud
Raskusaste: Lihtne
Vajalikud asjad
- Pood, kus müüakse patareisid
- Veidike raha patareide ostmise jaoks
1
Õige patarei ostmiseks pead kõigepealt vaatama, mis suurusega patareid sul vaja läheb. Patareide suuruse tähistamiseks kasutatakse suuri tähti. Enimkasutatavad patareid on AA, AAA, C ja D.
Kui oled oma tühjakssaanud patarei pealt vastava tähistuse leidnud, võid edasi liikuda punkti 2 juurde.
2
Teiseks väga tähtsaks kriteeriumiks on patarei tüüp. Kaks enamkasutatud patarei tüüpi on tsink-süsinikpatarei ja leelispatarei. Kolmandaks mitte nii levinuks on liitiumpatarei. Tsink-süsinikpatarei on kõige odavam ja mahutab kõige vähem energiat. Liitiumpatarei on kõige kallim ja mahutab kõige enam energiat. Leelispatarei on kõige tavalisem ja jääb hinnalt kahe eelmise vahele.
3

Seadmed võib jagada kaheks: 1. Madala energiatarbimisega (telekapult, kell jne) ja 2. Kõrge energiatarbimisega (cd-mängija, digikaamera jne).
Madala energiatarbimisega seadmes kestavad tsink-süsinikpatarei ja leelispatarei peaaegu sama kaua. Kõrge energiatarbimisega seadmed kurnavad tsink-süsinikpatarei kiiresti läbi. Neis kestavad leelis- ja liitiumpatareid palju kauem.
4
Seega - kui teil on vaja patareid madala energiatarbimisega seadme jaoks (telekapult, kell jne), siis võite osta ka kõige odavama tsink-süsinikpatarei.Kui teil on aga vaja patareid kõrge energiatarbimisega seadme jaoks (cd-mängija, digikaamera jne), siis on soovitav osta kas leelis- või liitiumpatarei.
5

Rahvusvaheline Elektrotehnika Instituut (IEC) Loonud märgistussüsteemi mis lisaks patarei suurusele märgib ära ka selle keemilise koostise.
LR6 näiteks tähistab kõige laialdasemalt kasutatavat AA suurusega patareid. täheühend (LR) tähendab selles märgistussüsteemis, et tegemist on liitiumpatareiga. Number täheühendi taga (6) tähendab aga, et tegemist on AA suuruse patareiga.
6
Samma suurusega ja sama tüüpi patareisid müüakse ka erinevas hinnaklassis. Üldiselt on nende erinevused minimaalsed. Kallimail on keemiliselt natuke puhtam keemiline koostis, veidi pikem eluiga enne kasutamist jne.
7
Võta riiulilt sinu seadmele vastav patarei.Allikas: http://blog.photopoint.ee/
Loe ka artiklit: Kuidas valida akusid?
Nipid ja hoiatused
- Kui otsida kõige kauem kestvat leeliselementi, tuleks pilk heita Panasonicu Evoia patareidele. Guiness World Records kuulutas need energiapulgad 2008. aastal “kõige kauem kestvateks AA leeliselementideks maailmas”.