Kuidas Lasnamäel ja Koplis Elusalt Õhtul (Pimedas) Koju Jõuda

Kirjutas enesekaitse
Article2144729759fJjMsq

 (8 korda hinnatud)

Küsimuse küsijale ja teistele artikli lugejaile võib kohe ära öelda, et ei ole olemas enesekaitse vahendit või enesekaitse soovitust, mis tagaks 100%-lt teie julgeolekut. Kurb aga nii see on. Siiski püüan anda mõningaid nõuandeid, kuidas vältida kurjategijate ohvriks langemist.

Juhised ja sammud

Raskusaste: Lihtne

Vajalikud asjad

  • Artiklit läbiv mõte: mõtle varakult ette, ole valmis halvimaks.
  • Kuna inimesed on erinevad siis iga artikli lugeja peab ise endale selgeks tegema, mida ta tegema peaks, et ei satuks kuriteo ohvriks.
1
Lihtne aga kasulik soovitus - ärge käige mööda kahtlasi, pimedaid, võõraid tänavaid. Võite ju öelda, et terve Lasnamägi on kahtlane aga ka seal leidub hästi valgustatud ja ohutuid tänavaid. Isegi, kui te tunnete end ohutuna, vaadake iga 50 meetri tagant selja taha. Minge kaarega mööda kahtlasest seltskonnast.
2
Ärge käituge väljakutsuvalt - mida vähem te tähelepanu äratate (oma keele kasutusega, käitumisega, riietusega) seda suurem on teil võimalus pääseda kurjategijate käest.
3
Kui siiski peate liikuma mööda kahtlaseid tänavaid - ärge tehke seda üksi! Võimaluse korral võtke kaasa sõber/sõbrad või koer. Kurjategija ründab pigem üksikut kui mõnda seltskonda.
4
Kui siiski satute üksinda silmitsi kurjategijaga siis kasutage enda oskusi või mõnda enesekaitse vahendit.
5
"Enda oskuste" all pidasin silmas järgmisi asju:
1. Väga hea suhtleja - ka vesteldes on võimalik pääseda kurjategija käest. Kui ta hakkab teid sõimama või roppustega pilduma - las olla, neelake see alla, ärge minge talle tõestama, et te pole jobu. Kui ta teid peale sõimamist minema laseb on teie peamine ülesanne täidettud - te jäite ellu!
2. Kiired jalad - ära joosta pole häbi asi. Ei ole vaja kellegile tõestada, et julgete kahele kolmele turskele sellile vastu hakata. Püüdke põgeneda ennem, kui teid kinni haaratakse.
3. Mõne võitluskunsti valdamine - ka mõne võitluskunsti valdamine ei anna teile 100%-st garantiid aga ta annab teile hea füüsilise vormi ja enesekindlust. Ja eks trennist jääb ikka midagi külge ka, mis kriisisituatsioonis lööb automaatselt välja.
Võib ka käia enesekaitse kursustel aga kõik see ununeb ruttu kui seda järjepidevalt ei treeni.
6
Nüüd siis enesekaitsevahendid. Neid on kohe väga palju. Mõned näiteks: pandlaga püksirihm, võtmekimp, pastapliiats, maast võetud kivi, kepp, jalutuskepp/vihmavari, diplomaatkohver, gaasiballoon, led lamp, kõrgsagetusheli tekitav seade jne.
Aga ainuüksi enesekaitsevahendi omamisest on vähe kasu. Te peate seda oskama kasutada. Valige endale välja sobiv enesekaitsevahend ning mängige erinevad situatsioonid läbi.
7
Oletame, et valisite enesekaitsevahendiks võtmete kimbu või siis sellise võtmehoidja (kubotani).
Kui te olete sunnnitud mööduma mõne kahtlase isiku lähedalt pistke juba varakult käsi taskusse. Pikad võtmed saab võtta niimoodi pihku, et võtmete otsad jäävad rusikast väljapoole. Nii on teil terava otsaga rusikas. Sama lugu on ka kubotaniga. Hoidke käsi taskus. Kui tullakse lähemale kui meeter võtke käsi rahulikult taskust välja, hoidke seda kõrval või kõhu peal. See on siis valmisolek. Kui tunnete, et terve nahaga ei pruugi pääseda, sooritage löök näo/kõri/kaela piirkonda. Peale lööki püüdke kiiresti kaduda. Ärge jääge vaatama, mis saab.
8
Oletame, et valisite sellise jalutuskepi moodi vihmavarju. Vihmavarjuga ei ole mõtet lüüa - võib kergesti murduda. See eest on ta hea torkevahend. Kui olete sunnitud kurjategijat torkama siis torked peavad olema kiired, lühikesed ja keha erinevatesse piirkondadesse. Torgata tasuks näo/kõri ja kubeme piirkonda ning seda vaheldumisi.
9
Oletame, et valisite gaasipihusti. Seni mainitud enesekaitsevahenditest on see kõige efektiivsem. Efektiivsem just sellepärast, et saate seda kasutada juba 5-6 meetri kauguselt. Isegi kui gaas saab otsa siis on teie ja kurjategija vahel mitu meetrit, teil on võimalus ära joosta. Kui aga võtmekimbuga lüües löök ebaõnnestub olete kurjadegija löögiulatuses.
Gaasipihusti - tavanimi - pipragaas.
Gaasipihusti jaguneb kolmeks:
1. Balloonist väljub gaasipilv - selle eelised (ei pea olema väga täpne, tekib suur pilv), selle miinused (allub tuule suunale, ärge laske vastu tuult)
2. Balloonist väljub vedeliku juga - selle eelised (ei pea nii palju arvestama tuulega kui gaasipilve puhul), selle miinused (kuna balloonist välub peenike juga siis peab olema täpne. Raske sihtida liikuvat objekti)
3. Balloonist väljub vaht/geel - selle eelised (ei pea nii palju arvestama tuulega kui gaasipilve puhul; nahalt maha pühkides hõõrute vahtu sügavamale nahapooridesse ja valu suureneb, sattudes prilliklaasidele ei ole enam võimalik läbi nende vaadata, lisaks saab kasutada siseruumides), selle miinus - on kallim kui tava pipragaasid.
10
Pipragaasi kasutamine - pipragaasist on vähe kasu kui sattudes kriisisituatsiooni hakkate meenutama, kus see on - kas vasakus mantli taskus või kuskil koti põhjas. Olge juba aegsasti valmis!
1. Kui soetasite endale gaasi siis laske paar korda sellega vabas looduses. Siis saate aru, kui tugevalt peate vajutama ja mis siis juhtub.
2. Mängige kodus paar korda läbi situatsioon, kus peate taskust haarama gaasi ja sellega siis laskma.
3. Hoolitsega, et teil oleks balloon alati täis. Kui olete seda juba paar korda kasutanud siis kolmandaks korraks ei pruugi piisata. 40ml balloonist väljub gaas umbes 6 sekundiga. Selle ajaga jõuate teha umbes 12 poole sekundilist lasku.
4. Kui lähete õhtul välja siis võtke gaas kaasa, ärge unustage seda koju.
5. Enne, kui jõuate kahtlasse piirkonda, pange kaas kergesti/kiiresti kättesaadavasse kohta (pealmise riideeseme taskusse)
6. Kui lähenete kahtlasele isikule või seltskonnale pange käsi taskusse ja võtke gaasiballoon õiget pidi kätte, pange sõrm päästikule.
7. Vajaduse tekkimisel võtke balloon välja ning laske kurjategija suunas. Tehke paar lühikest lasku. Mida üllatavam on kurjategijale teie gaasi kasutamine seda efektiivsemalt see mõjub. Kui gaasi sisse hingata tekib õhupuudus, lakkamatu köha. Gaas ärritab limaskestasid. Silma sattudes silmalihased tõmbuvad krampi ja nii mõnedki minutid on vaatamine raskendatud.
Kui te ähvardate kurjategijat gaasiga siis kas ta kohkub ja loobub rünnakust või siis hoopis tõmbab päikseprillid ette, kopsud õhku täis ning ikkagi ründab teid ilma, et gaas saaks effektiivselt mõjuda.

Enesekaitseks saate gaase valida endale www.enesekaitse.ee enesekaitsegaaside alajaotusest
11
Kui teil on gaas ja teid ründab koer siis ärge laske talle gaasi rinna kõrguselt alla - ta jookseb risti olevast gaasijoast läbi ja talle see ei mõju. Asetage gaasiballoon puusa kõrgusele ja laske siis ründava koera suunas gaasi.
12
Kui te olete sportlane (jooksja) siis soovitaks sportlase kaitseks mõeldud gaasi.
Saate seda gaasi hulkuvate koerte või joodikute vastu kasutada kohe, ilma et peaksite hakkama seda taskust otsima.
Ratturitele sobiks aga selline spetsiaalselt ratturite kaitseks mõeldud pipragaas.
13
Lõpetuseks tahaks soovida, et teil kunagi ei tekiks selliseid situatsioone, kus peate kasutama enda või oma lähedaste kaitsmiseks enesekaitsevahendeid.
Kui peaks siiski veel tekkima küsimusi siis vastaksin neile meeleldi.
info@enesekaitse.ee
www.enesekaitse.ee
Priit

Kommentaarid

enesekaitse

enesekaitse

Medal_silver_1 Uustulnuk 35 punkti

Kategooria: Kodu ja aed