Kuidas Koduarvuti Ekraanipilt Teha Igalt Poolt Kättesaadavaks

Kirjutas Toomas
Article3512147165Qs9szF

 (10 korda hinnatud)

Ikka on vahel vaja tööl olles midagi koduarvutist järgi vaadata, kuid peab alati ootama õhtuni, et koju jõudes siis vajalik info järgi vaadata või helistama koju, et vaadataks midagi sinu eest järgi. Ühe võimalusena kasutatakse koduarvutisse ühendumiseks Remote Desktopi, kuid see eeldab mõningast võrguseadme seadistamise oskust. Kes soovib lihtsamat võimalust, nendele on saadaval tasuta kodukasutamiseks tarkvara Teamviewer. Teamvieweri tarkvara on olnud kodukasutajale juba pikemat aega kättesaadav ja tasuta. Kirjutan õpetuse, kuidas igaüks saab enda koduarvuti ekraanipildi teha endale lihtsasti igalt poolt kättesaadavaks ehk teisisõnu - logida ükskõik kust, kus on internet, enda koduarvutisse sisse.

Juhised ja sammud

Raskusaste: Lihtne

Vajalikud asjad

  • admin õigused arvutis
  • internetiühendus
1
Sammud 1-9: koduarvuti ettevalmistamine kaugühenduste vastuvõtmiseks

Logi koduarvutisse sisse ja sellise kasutajaga, kellel on administreerimisõigused (saad installida programme).
2
Step178982198VsWkNv Ava oma lemmik veebilehitseja ja mine veebilehele http://www.teamviewer.com. Lehe sinises osas vasakul servas (vt pilti) on nupp "Start full version" - klõpsa sellel. Pakutakse faili allalaadimist, salvesta see fail endale Desktopile.
3
Installimise 1. samm Käivita see installifail, vali aknast "Install" ning vajuta Next. (vt pilt)
4
Installimise 2. samm Märgi "personal / non-commercial use" ning vajuta Next (vt pilt)
5
Installimise 3. samm Litsentsitingimustega tutvumise aknas märgi linnukesed mõlemasse kasti, et oled tingimustega nõus ja kasutad ainult kodustel mitte ärilistel eesmärkidel antud tarkvara tasuta (vt pilt, kuhu linnukesed panna). Vajuta Next.
6
Installimise 4. samm Nüüd märgi nupp kastikesse "Start automatically with Windows" ja määra ka parool. Parool, mille siin määrad, seda küsitakse sult kui hakkad mujalt siia arvutisse ühendust looma. Seega pane hea parool ning hoia seda salajas.
7
Installimise 5. samm Määra nupuke "Full access" ja vajuta Next. See säte on vajalik, et saaksid eemalt ühendudes enda arvutis tegutseda samamoodi, nagu istuksid otse arvuti ees.

Nüüd toimub programmi paigaldamine. Kui programm on paigaldatud, klõpsa lõpetamiseks Finish.
8
Step1103593980mJv3aX Nüüd peaks programm automaatselt ka käivituma. Juhul, kui ta ei käivitunud, siis saad ta käima panna töölaual olevast ikoonist, mis installi käigus automaatselt tekkis.
9
Step1140478857uMYLy2 Programm avaneb, nagu juuresoleval pildil. Siit kirjuta endale üles ID, mis sul programmis on (vt pilti, kust see kirjutada). See ID on unikaalne ja seotud ainult sinu arvutiga. Pead seda edaspidi teadma, kui hakkad enda arvutisse ühendust looma.
10
Sammud 10-11: pildi ülevõtmine

Kui koduarvuti on seadistatud ja Teamviewer seal töötab, siis selleks, et võtta koduarvuti pilt üle loe nüüd juba teisest arvutist siitmaalt edasi.

Mine ka teise arvutiga lehele http://www.teamviewer.com ja vajuta nuppu "Start full version" nagu punktis 2. Pildi ülevõtmiseks võid programmi ka teise arvutisse installida, kuid ei ole kohustuslik (näiteks kui sa ei saa töö juures installida). Aknas nagu samm 3 juures on näidatud, võid sel juhul valida Run ja programm käivitub ilma installeerimata. Kui saad aga installida, siis tee ka teises arvutis läbi sammud 2-8, ehk installi programm.
11
Step2250826541mB7Bv Kui ka teises arvutis on programm ees lahti, siis oled nüüd valmisolekusse seadistanud 2 arvutit. Koduarvutis seadistasid programmi ootama sissetulevat ühendust, tööarvutis on valmisolek pilt üle võtta.

Võta tööarvutis nüüd ette programm ja leia tühi lahter, kuhu saad kirjutada enda koduarvuti ID (vt pilt), mille märkisid üles kodus programmi installides punkt nr 9 juures. Jättes kõik ülejäänu nii nagu on ja vajuta nupul "Connect to partner". Luuakse ühendus ja saad koduarvuti pildi ette justkui oleksid sealsamas kodus.

Autor.

Nipid ja hoiatused

  • Full version on vaja installida nendesse arvutitesse, millega pilti üle võetakse ja millele tahetakse seadistada püsiv ligipääs.
  • Koduarvuti peab töötama, et saaksid ühendust luua.
  • Kodus peab internetiühendus olema, et saaksid ühendust luua.
  • Kui su sõber käivitab Teamvieweri kodulehelt "Customer module" saad sa võtta tema pildi samuti üle, kui ta ütleb sulle ID ja Passwordi.
  • Kui tasuta sessioon on lõppenud, siis kuvatakse info, et tegemist oli tasuta tarkvara kasutamisega. Need aknad võib lihtsalt kinni panna.
  • Tasuta on Teamviewer kasutamiseks vaid kodustel eesmärkidel. Ärieesmärkidel kasutamiseks tuleb osta tarkvara litsents, mille kohta saab täpsemat infot kodulehelt.

Kommentaarid