Kuidas Kaugtöölaua Kuuldeporti (Remote Desktop Listening Port) Muuta

Kirjutas Toomas

 (3 korda hinnatud)

Windows XP Remote Desktop (kaugtöölaud) funktsiooni abil on võimalik kaugelt sisse logida teise samas võrgus, kuid ka kaugemas, teises võrgus asuvasse arvutisse. Selleks, et logida teises võrgus olevasse arvutisse, tuleb sealses väljapoole näha olevas võrguseadmes suunata Remote Desktopi vaikimisi kuuldeport 3389 soovitud arvuti IP-le. Kuid kõiksugu vaikeporte teavad ka pahalased.

Juhised ja sammud

Raskusaste: Keskmine

Vajalikud asjad

  • Admin õigused arvutis
  • Kaugarvutis, kuhu ühendutakse peab olema Win XP-st versioon Professional, Vistal sobib ka Home Edition
  • Ligipääs võrguseadme haldusliidesesse
  • Pordisuunamist toetav võrguseade
  • Remote Desktop arvutis aktiveeritud
1
Mine esmalt teise võrgu arvuti juurde, millesse soovid hakata kaugtöölauaga ühenduma. Logi sisse administraatoriõigustes ning käivita registriredaktor (Start - Run - "Regedit" ja Enter).
2
Remote Desktop kuuldeport Leia registrist järgmine registrivõti ja klõpsa see topeltklõpsuga lahti:
Kood:
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\TerminalServer\WinStations\RDP-Tcp\PortNumber

Nüüd klõpsa raadionupuke alajaotuses Base nii, et väärtus kastis kuvataks (Decimal) kümnendsüsteemis. Näed, et kasti on kirjutatud 3389.
3
Kirjuta sinna uus pordi nr (raadionupuke jäägu endiselt kümnendsüsteemi peale), mida sul üksi programm sinuteada ei kasuta, näiteks 8967 ja vajuta OK.
4
Sulge registriredaktor ja tee arvutile taaskäivitus, et olla kindel, et sätted mõjuvad.
5
Enne portide suunamise seadistamist määra sellele arvutile ka staatiline IP, et olla kindel, et suunamine õige arvuti peale tehakse.
6
Logi sisse võrguseadmesse (ruuterisse), mille võrgus antud arvuti asub, ja seadista sealt suunamine arvuti vastmääratud IP-le nüüd juba mitte enam vaikepordi 3389 kaudu, vaid sinu määratud uue pordi kaudu.

Nipid ja hoiatused

  • Kui nüüd teisest võrgust hakkad RDP ühendust sellele arvutile looma, kirjuta Remote Desktop reale Computer väljapoole paistva seadme IP-aadress ja :port (näiteks 81.82.83.80:8967)
  • Kui ühendust ei õnnestu luua, kontrolli, kas võrguseadme tulemüüris (kui on) on sinu määratud pordi edastamine lubatud, samuti kas see port on lubatud arvutil olevas tulemüüris.
  • On võimalik siiski ka ühenduda Win XP Home edition külge, selleks on olemas häkk, millest teises õpetuses.

Kommentaarid