Kuidas Kolida Toataimi

Kirjutas Kolimisteenused
Article2032582134c9JyxN

 (8 korda hinnatud)

Kas olete oma toataimede kasvatamisega vaeva näinud ja sooviksite neid elusa ja tervena ka peale kolimist uues kohas näha? Kui nii, siis vaadake meie nõuandeid, mida peaksite jälgima lillede ja teiste taimede kolimisel, kui kolite kaugele ja soovite lilled ise pakkida ja nende eest hoolt kanda ka transpordi ajal.

Juhised ja sammud

Raskusaste: Lihtne

Vajalikud asjad

  • kolimiskastid
  • pakkepaber või vanad ajalehed
  • pakketeip
  • purunematud plastpakendid
1
Nagu iga elus asi vajavad ka taimed erilist tähelepanu.
Kui kolite kaugele, siis on eriti tähtis, et transpordiksite oma taimed toa temperatuuriga keskkonnas. Äärmuslikud temperatuurid ja vähene varustatus värske õhuga võib teie taimedele saada saatuslikuks. Väiksemad taimed saab edukalt kolida sõiduaauto salongis, kus on toale sarnane temperatuur.
2
Andke kolimisfirmale eelnevalt teada, et soovite kolida ka oma taimed. Vajalikud pakkematerjalid taimede pakkimiseks saate osta/rentida kolimisfirmalt.
3
Ettevalmistused kolimiseks
Nüüd, kui olete otsustanud, millised taimed võtate kaasa uude koju, võtke kasutusele ettevaatusabinõud, et aidata neil ellu jääda.
4
Kolm nädalat enne kolimist
Istutage taimed ümber, purunematutesse plastpakenditesse, mis on sama suurusega, kui nt. savipott, kus taim enne oli. Ärge kasutage muutuva suurusega potte, sest see võib osasid taimi kahjustada.
5
Üks nädal enne kolimist
Vaata, et taimedel ei oleks putukaid ja/või parasiite. Kui te kasutate putukatõrjevahendeid, siis kasutage nüüd neid äärmiselt ettevaatlikult.
6
Kaks päeva enne kolimist
Kastke kõik kolitavad taimed nagu tavaliselt. Talvekuudel võib liigne kastmine põhjustada taimede külmumist transpordi käigus. Soojemate ilmadega võib üle kastmine põhjustada taimedel seente kasvu transpordi ajal.
7
Kolimise päeval
Pakige oma taimed, kas hommikul või õhtul vastavalt kolimise ajale.
Ümbritsege oma suured toalilled vanade ajalehtede või pakkepaberiga, et ära hoida lehtede/okste murdumist.
Asetage taimed koos pottidega kolimiskastidesse nii, et pott on kindlalt kastis. Võite kasutada papist vahelehti, nagu klaaside/kruuside pakendites. Kui vaja, kasutage lisa paberit ümber pottide, et need püsiksid kindlalt paigal.
Torgake kastidesse õhu augud, et teie taimed saaksid hingata ja kinnitage kaas ettevaatlikult. Märgistage kastid! See aitab vältida, et lille kastid laotakse teiste kastide vahele. Järgides eelpool toodud juhiseid on Teie taimed valmis reisima vähemalt kolm päeva enne, kui neile tuleb pöörata suuremat tähelepanu.
8
Teel olles
Taimed peavad olema autos nii, et neid on võimalik vajadusel välja võtta. Kuumus, külm ja vähene värske õhk võib kahjustada taimi. Sooja ilmaga tuleks teha peatusi päikese eest varjatud kohtades ja vajadusel kastid avada. Vältige taimede sattumist otsese päikesevalguse kätte. Külma ilmaga tuleks äärmuslike temperatuure vältida nii palju, kui võimalik. Ilmselt ei ole vajadust taimi transpordi ajal kasta, kui aga need tunduvad ebatavaliselt kuivad, siis kastke neid esimesel võimalusel, muul juhul lükake kastmine edasi kuni olete jõudnud sihtkohta.
Kui olete teel rohkem, kui kolm päeva, tahavad taimed valgust. Ööbimise ajal on hea mõte tuua taimed autost välja ja avada pappkarbid, et nad saaksid valgust.
9
Saabudes sihtkohta
Pärast saabumist sihtkohta, pakkige oma taimed lahti nii kiiresti, kui võimalik. Eemaldage taimed kastidest põhja kaudu, et vältida lehtede ja okste murdumist. Püüdke neid võimalikult vähe liigutada, kuni need harjuvad uue ümbrusega.

Edaspidi käituge oma taimedega nagu tavaliselt andes neile nõuetekohast tähelepanu ja hoolt.

Vaata veel kolimisalaseid nõuandeid meie kodulehelt: Kolimisteenistus.ee

Nipid ja hoiatused

  • Kui teil on küsimusi konkreetsete taimede temperatuuritaluvuse kohta, siis saate seda uurida internetist või küsida otse oma lillemüüjalt.
  • Järgige meie nõuandeid vaid siis, kui te olete kindel selles, mida te teete. Vajadusel pidage nõu meie spetsialistiga.
  • Nõuannete järgimine toimub teie omal vastutusel. Nende nõuannete kasutada üritamisel tekkida võivate kahjude eest olete te ise vastutav.

Kommentaarid

Kolimisteenused

Kolimisteenused

Medal_silver_1 Uustulnuk 36 punkti

Kategooria: Kodu ja aed

Sarnased artiklid