Kuidas Valida Raamatupidamisprogrammi Väikeettevõttele

Kirjutas SimplBooks
Article1172559995OntRY0

 (28 korda hinnatud)

Väikeettevõtte jaoks võib raamatupidamisprogrammi valik keeruliseks osutuda. Toon siinkohal välja mõningad küsimused ja punktid, mis aitavad seda valikut langetada.

Juhised ja sammud

Raskusaste: Lihtne
1
Tee selgeks milliseid mooduleid sul raamatupidamisprogrammi kasutamisel vaja läheb. Vastavalt moodulitele vaata millistel programmidel need on olemas ja millistel mitte. Põhilised moodulid, mida võib lisaks vaja minna - palgaarvestus, põhivara arvestus, ladu.
2
Kas valida veebipõhine raamatupidamisprogramm või arvutipõhine? Üldjuhul sobib väikeettevõttele paremini veebipõhine programm. Vaata lähemalt, millised on veebipõhise raamatupidamisprogrammi eelised arvutipõhise ees.
3
Kindlasti loeb väga palju tarkvara kasutamise lihtsus. Seepärast testi raamatupidamistarkvara ise järgi või lase seda teha raamatupidajal. Testi kasutusmugavust, lihtsust, kasutajatoe võimalust, ning kui lihtne on tarkvara kasutama hakata (kas see nõuab seadistamist, installeerimist vms.).
4
Kui võimalik, siis uuri teiste kasutajate arvamusi. Samuti uuri garantii võimalusi ja raamatupidamisprogrammist loobumise võimalusi.
5
Hind ja omamiskulud. Kindlasti on hind üks olulisemaid faktoreid raamatupidamisprogrammi valikul. Uuri ka programmi võimalikke omamiskulusid, või lisakulusid, mis võivad kasutamise käigus tekkida. Kas kasutajatugi on hinna sees või lisatasu eest, kas uuendused on hinna sees või lisatasu eest. Lisatasu eest võivad olla veel kasutajate arv, töökohtade arv, seadistamiskulud jms. Ning väikeste hindade puhul tasub kontrollida ka muid piiranguid (dokumentide arvu ja mahupiiranguid).

Nipid ja hoiatused

  • Hea variant on ka võtta erinevate tarkvarade pakkujatega ühendust. See annab head tagasisidet. Kas võetakse vastu või mitte, kas ollakse viisakad, kas vastused ja suhtlus on professionaalne ning sõbralik jms.

Kommentaarid

SimplBooks

SimplBooks

Medal_silver_1 Uustulnuk 16 punkti

Kategooria: Äri