Kuidas PDF Või Skännitud Dokumendist Tekst Saada Töödeldavale Kujule Online Tekstituvastaja Abil

Kirjutas Toomas
Article644407189VVnlca

 (13 korda hinnatud)

Kui vaja kiiresti PDF dokumendist või skaneeritud dokumendist teksti kätte saada, et seda töödelda, muuta või lihtsalt vältida käsitsi ümbertrükkimist, siis vajad tekstituvastustarkvara (OCR - Optical Character Recognition tarkvara). Paljudel meenub esimesena küllaltki kallihinnaline ABBYY Finereader, mida laialdaselt tekstituvastuseks kasutatakse. Et kiirus võrdub tänapäeval mugavus, siis on aga tehtud tekstituvastustarkvara ka üle interneti kasutatavaks, et midagi arvutisse installida polegi vaja. Ja kusjuures tasuta teenusena.

Juhised ja sammud

Raskusaste: Lihtne

Vajalikud asjad

  • internetiühendus
  • pdf dokument
1
Mine lehele www.onlineocr.net
2
Lehe allosas leiad nupu "Vali fail" või "Browse". Selle abil vali enda arvutist fail, mida soovid tuvastada ning vajuta seejärelseejärel Upload nuppu.
3
Tekstituvastuse tarkvara internetis Kui fail on üles laaditud, sisesta kontrollkood (numbrid) vastavasse lahtrisse ja vajuta nuppu "Recognize" ning failis olev tekst tuvastatakse.

Nipid ja hoiatused

  • Saad valida, kas soovid väljundit (teksti) plain text formaadis (ehk lihtsalt tekst, vorminduseta), MS Word formaadis ehk tekst koos vormindusega või Exceli formaadis.
  • Selliseid tekstituvastusteenuseid leiab internetis veel, see on üks, mida proovisin.

Kommentaarid

Toomas

Toomas

Medal_bronze_2 Veteran 2 564 punkti

Kategooria: Arvutid