Kuidas Skype Sõnumeid Varundada

Kirjutas Toomas
Article2873043716m4FHgx

 (2 korda hinnatud)

Skype on aina enam online grupitöö abivahendina kasutuses. Varunda enda Skype vestlusajalugu, et kui arvutiga midagi juhtub, oleks vestlusajalugu alles.

Juhised ja sammud

Raskusaste: Lihtne

Vajalikud asjad

  • admin õigused arvutis
  • andmekandja, kuhu backup teha
1
Skype vestlusajalugu hoitakse Windows 7 ja Vista puhul kaustas:
C:\Users\<windows user name>\AppData\Roaming\Skype
2
Peitfailide ja kaustade näitamise lubamine Kaust AppData on peidetud kaust. Et seda näha, luba peitfailide ja kaustade näitamine. Selleks võta lahti suvaline kaust, vajuta Alt klahvi, et ilmuks menüü, menüüst vali Tools -> Folder options, avanenud aknast vali sakk View ja leia "Show hidden files and folders". Pane sinna nupuke ja vajuta OK, siis saad AppData kausta näha).
3
Skype sõnumite varundamiseks kopeeri kaustast AppData kogu Skype kataloog teise kohta. Seda on tülikas teha käsitsi iga kord, seega soovitan kasutada mõnd automatiseeritud backup tarkvara, näiteks Cobian Backup

Nipid ja hoiatused

  • Cobian Backup abil saad ise määrata intervalli, mille tagant varukoopia luuakse.
  • Cobian Backup suudab varundada ka üle FTP kusagile FTP serverisse.
  • Skype sõnumid olgu ainult üks osa sinu suuremast varundusplaanist. Kui varundad tervet kasutajaprofiili, siis eraldi Skype sõnumite varundamist pole vaja, sest need sisalduvad juba kasutajaprofiilis.
  • Varukoopiate tähtsust alahinnatakse. Eriti kui tegu on ettevõtte arvutitega ja ettevõttele kuuluva infoga, tuleb kindlasti mõelda varukoopialahenduse juurutamisele.

Kommentaarid

Toomas

Toomas

Medal_bronze_2 Veteran 2 564 punkti

Kategooria: Arvutid