Kuidas Valida Endale Kõige Sobivamat Sülearvutit

Kirjutas Pult24

 (0 korda hinnatud)

Praegusel ajal, mil sülearvutid on muutunud üldlevinud töö- ja kommunikatsioonivahendiks igale inimesele, on head sülearvutid ja nendega seotud tehnilised andmed tavakasutaja jaoks üha raskemini mõistetav informatsioon. Selle artikli mõte on anda sulle lühike ja ülevaatlik konspekt, kuidas valida endale kõige sobivamat sülearvutit. Sülearvutid võib jagada laias laastus viite gruppi: õpilane, ärikasutaja, multimeedia spetsialist, mängija, tavakasutaja.

Juhised ja sammud

Raskusaste: Lihtne
1
Sülearvutid õpilasele – õpilane otsib tavaliselt soodsat hinda, kena välimust ning seda, kui mugav on arvutit kaasas kanda. Arvuti ei pea olema väga võimas, kuna õpilasele reeglina Office programmide kasutamisest piisab. Üheks soodsaimaks võimaluseks on valida sellisel puhul endale Netbook tüüpi arvuti, mis on mõõtudelt väike ning milllel on ühetuumaline protsessor ja madal energiakulu. Taoliste sülearvutite hind võib olla 400 euro kandis ja isegi alla selle. Teine võimalus on kahetuumalise protsessoriga 13-tolline kerge ja õhuke sülearvuti, mille suurem ekraan pakub mugavamat võimalust näiteks dokumentide kirjutamiseks. Mida jälgida: Vähemalt 1GB RAM, kõvaketas 160GB või suurem, 13-tolline või väiksem ekraan, traadita internetiühendus.
2
Sülearvutid ärikasutajale – kui liigud pidevalt ringi ning sinu töökoht on mobiilne, siis vajad sülearvutit, mis oleks vastupidav ning ka piisavalt võimas, et süsteemi töös oleks tõrkeid minimaalselt. See tagab andmete kindla säilimise. Samuti on olulised turvalisusega seotud küsimused. Lenovo ThinkPad ja Dell Latitude on kaks populaarset äriklassi sülearvutit, mis spetsiaalselt loodud mobiilsele ärikasutajale. Mõlemad kaubamärgid pakuvad häid turvalisasid nii riistavara kui tarkvara lahenduste näol. Mida jälgida: 2GB – 4GB RAM, kõvaketas 160GB või suurem, 12-15 tolline ekraan, Windows Vista PRofessional või Windows 7 Professional, traadita internetiühendus.
3
Sülearvutid multimeedia spetsialistile – videomängude mängijad ei ole ainsad, kes vajavad võimsat protsessorit, head graafikakaarti ja massiivset ning kiiret kõvaketast. Kui sa tegeled video-töötlusega või töötled kõrgresolutsioonilisi fotosid, siis vajad samuti võimast sülearvutit. Kuna töö olemus on paljuski visuaalne, siis on hea omada 17-tollist või suuremat ekraani. Samuti jälgi, et mälumaht oleks piisav – 8GB RAM on ideaalne ning suur 500GB kõvaketas, mis oleks ka keskmisest kiirem (7200 pööret minutis). Tüüpilised kõvaketta kiirused jäävad 5400 pöörde kanti. Mida jälgida: 4GB – 8GB RAM, kõvaketas 320GB või suurem, kõvakettas kiirus 7200 pööret minutis, 17 tolline või suurem ekraan.
4
Sülearvutid mängijale – viimastel aastatel on sülearvutid teinud suure arengu ka mängumaailmas. Kui varasemalt sobisid kõige paremini mängimiseks lauaarvutid, siis Intel Core 2 ja Core i7 protsessoriga sülearvutid on ideaalsed nüüd ka 3d-mängude mängmiseks. Näiteks Dell Alienware sülearvutid on just spetsiaalselt mängija jaoks loodud eksklusiivne kaubamärk. Mida jälgida: 4GB – 8GB RAM, kõvaketas 320GB või suurem, kõvakettas kiirus 7200 pööret minutis, 17 tolline või suurem ekraan, võimas graafikakaart.
5
Sülearvutid tavakasutajale – kui sa ei kuulu ühte eelpoolnimetatud kategooriasse, siis tõenäoliselt sobid siia. Kui otsid sülearvutit koduseks kasutamiseks, koos lastega filmide vaatamiseks või lihtsalt internetis surfamiseks, siis lisaks traditsiooniline 15-tolline sülearvuti kõige populaarsem. Kauamärgiks sobib iga mainstream sülearvutitootja, kuna kõigil on rohkem sarnasusi kui erinevusi. Mida jälgida: 2GB – 4GB RAM, kõvaketas 250GB või suurem, 14-16 tolline ekraan, DVD-kirjutaja.


Vaata lähemalt: http://www.pult24.ee/sulearvutid.html

Kommentaarid