Kuidas õigesti autot rentida ja vältida lisakulutusi

Kirjutas KristelH
Article2929106273EE1C1j

 (3 korda hinnatud)

Autorent on pidevas arengus olev ärisuund, kus isegi kogenud rentija võib eksikombel end lisatasude ees avastada. Siin on lihtsad nipid, mida järgida, kui rendid autot Eestis või välismaal.

Juhised ja sammud

Raskusaste: Keskmiselt lihtne

Vajalikud asjad

  • autojuhiluba
  • isikuttõendav dokument
  • raha
1
Tee kindlaks, mida erinevad firmad pakuvad. Enne kindla rendifirma kasuks otsustamist külasta ja võrdle eri firmade kodulehekülgesid. Kodulehekülg annab lisaks hinnainformatsioonile ka üldise mulje ettevõtte usaldusväärsusest.
Hindadega tutvumisel tuleks tähelepanu pöörata ka auto vanusele. On rendifirmasid, mis väidetavalt pakuvad parimat hinda, kuid selle hinna eest rendivad klientidele ka väga vanad autod.
Eesti turul on Easy Autorent üks pikima kogemusega ja usaldusväärsemaid ettevõtteid, kes pakub vaieldamatult parimat hinna ja kvaliteedi suhet. Kui aga plaanid reisida välismaale, külasta Abex Autorenti.
2
Eripakkumine - kliendile antakse kaasa tasuta lisakindlustus Jälgi eripakkumisi. Kui soovid rentida autot väljaspool kõrghooaega, siis näed kindlasti ettevõtete kodulehtedel eripakkumisi. Harilikult pakutakse tasuta lisavarustust või ka tasuta rendipäevasid kindla pikkusega rendi puhul. Viimane on hea võimalus kasutada kvaliteetse ettevõtte teenuseid ja rentida uhiuus auto eriti soodsa hinnaga.
3
Pereauto Selgita välja oma autorendivajadused. Mõtle läbi, mis eesmärgil ja kui pikaks perioodiks on autorent vajalik. On loomulik, et viieliikmeline pere vajab suurt autot, kuid kui reisid väiksema hinnatundliku seltskonnaga, siis vali autorendiks väiksem sõiduk. Väikeklassi sõiduki rent aitab kokku hoida nii kogu rendisummalt kui ka säästab kütust.
4
Rendi kontorist. Kuigi auto rentimine lennujaamast, sadamast või mujalt on mugav, võivad sellega seoses rendile lisanduda kohaletoimetamise ja tagastamise tasud. Nende vältimiseks uuri, kus asub rendifirma kontor ja mine kohale.
5
Tutvu lisateenuste hinnakirjaga. Kuigi kliendina võime eeldada teatud standardeid, on oluline lisaks renditingimustele tutvuda autorendifirma lisateenuste ja nende hindadega. Lisateenuseid ja nende hindasid mitte jälgides võid avastada, et peale renti oled sunnitud maksma autopesu eest, maksma nädalavahetuse teenindustasu või maksma juurde välismaale sõidu eest. Kui oled juba teadlik oma rendi kõikidest aspektidest, on soovituslik pöörduda teenindaja poole, kes oskab täpselt öelda lõpliku rendisumma.
6
Step2977421610BPBGCc Pea kinni lepingus märgitud aegadest. Hilinemisel auto tagasitoomisel on autorendifirmal õigus nõuda eraldi tasu. Tasu võib ulatuda kuni ühe rendipäeva hinnani. Seetõttu ole punktuaalne või teavita viisakalt konsultanti võimalikust hilinemisest, et vältida lisatasusid.
7
Step3469248295I5oXaN Kasuta enda lisavarustust. Kui reisid lastega, on soovituslik kasutada enda lasteistmeid. See mõjutab rendihinda ja on ka turvalisem, kuna tead juba täpselt, kuidas enda lasteistet paigaldada.
8
Küsi, mis kindlustused sisalduvad autorendi standardpaketis. Lisakulude vältimiseks on oluline kindlaks teha, milline on rentija omavastutus avarii või vigastuste korral. Tihtipeale kaasneb suuremate autodega ka suurem omavastutus. Omavastutuse vähendamiseks uuri, milliseid lisakindlustusi ettevõte pakub.

Kommentaarid

KristelH

KristelH

Medal_silver_1 Uustulnuk 30 punkti

Kategooria: Reisimine