- Kodu ja aed 128
- Lemmikloomad 12
- Reisimine 38
- Internet 116
- Mood ja ilu 38
- Hobid ja mängud 26
- Lapsehooldus 8
- Elektroonika 24
- Suhted ja perekond 17
- Meelelahutus 23
- Pühad ja tähtpäevad 18
- Sport ja fitness 33
- Tervis 85
- Arvutid 187
- Pidu ja lõbu 25
- Haridus 39
- Raha 25
- Söök ja jook 73
- Autod 42
- Õigus ja seadused 13
- Kultuur ja ühiskond 23
- Töö ja karjäär 28
- Äri 38
Kuidas vabaneda stressist ja ärevusest
Kirjutas AnimaGirl
Krooniline stress kahjustab neerupealiste talitust, mis võib omakorda nõrgendada immuunsüsteemi ja kaasa tuua degeneratiivseid haigusi. Kuigi ravimtaimed on stressi ajal head kaaslased, on rahustavate ürtide mõjule lootma jäämisest tähtsam teadvustada endale ärevuse tegelik põhjus.
Juhised ja sammud
Raskusaste: Lihtne
Vajalikud asjad
- aeg
1
Jooge kummeli ja naistenõgese teed. Ravimtaimed on stressi ajal head kaaslased. Kummel ja naistenõges lõõgastavad ja on kergelt rahustavad.
2
Toitu tervislikult, sest just tervislik toit kaitseb stressi eest.
3
Ostke apteegist stressi vähendavaid toidulisandeid. Emotsionaalse stressi vastu tugedavad organismi mitmesugused toidulisandid. Muuhulgas B-vitamiinide kompleks, mis turgutab neerupealseid; magneesium ning kaltsium, mis on mõlemad rahustava toimega.
4
Leidke aega iseendaga olemiseks.
5
Aroomiõlidest mõjub hästi lavendlilõhn. Stressist ja ärevusest vabanemiseks tupsutage tilk lavendli eeterliku õli kas tasku- või salvrätile ning hingake seda aroomi sisse nii sageli kui soovite.
6
Ženžen suurendav samuti vastupidavust stressile. Siberi ženžen tugevdab suurepäraselt neerupealseid ning aitab kehal füüsilise ja emotsionaalse stressiga kergemini kohaneda.
7
Jooge rahustavat palderjaniteed. Palderjan on tõhus ja ohutu rahusti, mis aitab sügava stressi ja ärevuse korral.
8
Stressi on võimalik maandada vanniga. Soe vann enne magama minekut tagab sügava une.
9
Proovige harrastada lõõgastavat hingamist. Hingamise rütmi teadlikult aeglustades annate kehale ja vaimule teate lõõgastuda. Istuge või lamage mugavas asendis. Hingake sügavalt sisse. Hingake läbi kergelt paotatud huulte täielikult välja. Sulgege suu ja hingake nina kaudu aehlaselt sisse, ise mõttes viieni lugedes. Hoidke hinge kinni, mõttes viieni lugedes. Siis hingake suu kaudu kümneni lugedes täielikult välja. Ärge kiirustage ja jälgige, et väljahingamine oleks sissehingamisest kaks korda pikem. Korrake kogu tsüklit kuni viis korda. Tehke seda vähemalt kaks korda päevas või mil iganes pinget ja ärevust tunnete.