Kuidas valida raamatupidamisteenuse pakkujat

Article3292696278myPps8

 (11 korda hinnatud)

Raamatupidamisteenuste pakkujate arv on aastatega hoogsalt kasvanud. Kuidas valida nii paljude pakkujate seast välja just enda ettevõttele kõige sobilikum? Järgnevalt on välja toodud põhilised punktid, mida teenusepakkuja valimisel arvestama peaks.

Juhised ja sammud

Raskusaste: Keskmiselt lihtne
1
Sinu ettevõtte suurus. Kas otsid raamatupidamist väikesele, keskmisele või suurele ettevõttele? Erinevad raamatupidamisfirmad spetsialiseeruvad erinevate suurustega ettevõtetele.
2
Usaldusväärsus. Usaldus tekib küll ajapikku, kuid usaldusväärsust saab hinnata ka näiteks raamatupidamisteenuse pakkuja kodulehe järgi. Enamus ettevõtjaid vaatab esimesena justnimelt pakkuja kodulehte, mistõttu on hea esmamulje puhul küllaltki oluline, et ettevõtte koduleht oleks arusaadav ja sisaldaks selle külastajale olulist infot. Korraliku kodulehe olemasolu lisab ettevõttele lisaväärtust ja tekitab rohkem usaldust kui ettevõte, kellel toimiv koduleht puudub.
3
Taskukohane hind. Kuna raamatupidamisteenus on väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele parim alternatiiv isikliku raamatupidaja palkamisele, siis peab teenuse sisseostmine olema kindlasti soodsam kui raamatupidaja palkamine. Selleks tasub eelnevalt uurida erinevate raamatupidamisteenuste hinnakirja ning võimalusel küsida oma ettevõttele isiklikku hinnapakkumist. Arvestada tuleks ka sellega, et mõned ettevõtted võtavad lisatasu ka deklaratsioonide esitamise, põhivara arvestuse, palgaarvestuse ja muude teenuste eest, samas kui teistel on need teenused juba kuutasu sees.
4
Kvaliteet. Kes tegeleb sinu firma raamatupidamisega? Kas tööd on ära jaotatud tegevuste kaupa erinevate raamatupidajate vahel või tegeleb sinu ettevõttega ainult üks kindel raamatupidaja. Kvaliteetne teenus eeldab seda, et ettevõtte raamatupidamine ei ole tehtud konveiermeetodil, vaid et selle eest hoolitseb keegi, kes näeb ettevõtte terviklikku pilti ning oskab ettevõtte omapäradega arvestada.
5
Tutvumishinnad ja eripakkumised. Mõned raamatupidamisettevõtted pakuvad uutele klientidele soodsamat hinda ning võimalust teenust paar kuud enne lõplikku otsustamist proovida.

Nipid ja hoiatused

  • Hea idee on hinnapakkumist küsida mitmelt erinevalt ettevõttelt ning esitada ka täpsustavaid küsimusi (mis kuupäevaks tuleb esitada dokumendid, kuidas ja kellega toimub info vahetamine, milliste teenuste eest võetakse lisatasu jms).
  • Tasub meeles pidada, et kõrgem hind ei tähenda veel paremat kvaliteeti. Liiga odav hind võib aga olla kehtestatud peamisellt vaid uute klientide meelitamiseks, mistõttu on olemasolevatele klientidele kvaliteetse teenuse pakkumine alles teisejärguline

Kommentaarid

RMP Meister OÜ

RMPmeister

Medal_silver_1 Uustulnuk 16 punkti

Kategooria: Äri