Kuidas leida usaldusväärne kinnisvaralaenu pakkuja

Kirjutas raido8

 (1 kord hinnatud)

Eestis on muutunud järjest populaarsemaks kinnisvaralaenude võtmine nii eraisikute kui ettevõtete poolt. Teeme ülevaate, kuidas leida kinnisvaralaenu ehk hüpoteeklaenu pakkujate seast endale just see õige. Enne kinnisvaralaenu taotlemist veendu, et sinu kinnisvara vastab tingimustele. Kinnisvara tagatisel laen eeldab, et tagatis on kinnitusraamatusse sisse kantud. See võib olla kas majaosa (kas korter või ka kogu maja) või põllumaast kuni metsamaani. Üldiselt eelistatakse tagatisena likviidset kinnisvara, mis tagavad paremad laenutingimused.

Juhised ja sammud

Raskusaste: Keskmiselt väljakutsuv

Vajalikud asjad

  • ettevõtte või Eesti kodakondsus
  • internet
  • kinnisvara
1
Veend laenuandja usaldusväärsuses - kontrolli ettevõtte andmeid inforegister.ee keskkonnas, kasuta otsingumootoreid (kõige usaldusväärsem Google) informatsiooni leidmiseks ettevõtte kohta, uuri nende kodulehte ja vaata kui läbipaistvalt nad tegutsevad.
2
Veendu, kas ettevõtte jälgib hea tava reegleid –Eesti turul ei ole kinnisvara tagatisel laenude andmine litsenseeritud, siis leidub mitmeid väiksemaid laenupakkujaid, kes kasutavad ära kliendi teadmatust. Uuri meediat ja google’da otsingumootorites informatsiooni, et leida tagasisidet, kas nende eelmised kliendid on olnud rahulolematud või ettevõttega hädas. Uuri põhjalikumalt ka laena targalt ja Tarbijakaitseameti lehekülgi.
3
Küsi pakkumist mitmest laenuettevõttest – suhtle erinevate laenuandjatega ja küsi endale pakkumist. Võrlde pakkumsi ja ära karda küsida nõu kolmandalt osapoolelt. Uuri hoolega lisaks laenutingimustele ka pakkumises välja toodud intressimäärasid ja laenu kuumaksete suuruseid. Turul on mitmeid pakkujaid, kellel on küll madal intressimäär aga eatraditsioonilised ja keerukad kuumaksed tekitavad suurema brutokulu.
4
Tee endale selgeks, kuidas saab laenu tagasi maksta – kas ja millised on laenu tagasimakse tingimused enne laenuperioodi lõppu. Millised intressid lisanduvad jne. Suhelge konsultantidega ja küsige, miks on nende ettevõttes ühte moodi ja teises ettevõttes teistmoodi. Mis on natud tingimuste erinevused. Uuri ka teisi pakkumisi, näiteks võib-olla on lahenduseks hoopis vana laenu refinantseerimine.

Nipid ja hoiatused

  • Loe materjale internetist (näiteks minuraha.ee)

Kommentaarid

raido8

raido8

Medal_silver_1 Uustulnuk 12 punkti

Kategooria: Raha