Kuidas kirjutada konspekte

Kirjutas bruno53

 (16 korda hinnatud)

Olenevalt inimesest ja tegevusalast võib aegajalt ette tulla olukord kus on hädasti vaja midagi konspekteerida. Konpektide kirjutamine on üldiselt vabas stiilis ja mingeid nõudeid sellele pole rakendatud. Kuna üldjuhul konpekteeritakse juttu mida pole varem kuuldud siis peab suutma tempoga kaasas püsida. Siiski püüan siia kirjutada mõned soovitused ja näpunäited konspekti kirjutamise kohta.

Juhised ja sammud

Raskusaste: Lihtne

Vajalikud asjad

  • Teksti jäädvustamise võimalus (arvuti, tahvelarvuti,paber, pliiats vms)
1
Ole väga tähelepanelik ja püüa konspekti kirjutades mõelda alati sammuke ette. Kui näiteks loengupidaja räägib mingist teemast siis püüa jooksvalt aru saada kas konkreetne öeldud lause on teemaga tihedalt seotud või on see faktide toetamiseks vajalik teksti sisu mida pole vaja kirja panna.
2
Faktide ja sinu jaoks uute teadmiste kuulmisel püüa võimalikult kiirest kogu info üles kirjutada. Hetkel pole olulised trükivead ega lause ülesehitus. Tähtis on vaid tekst arusaadavalt kirja panna ning edasi kuulata.
3
Alati tasuks konspekt kirjutada nii, et sa jätad ruumi kui tuleb midagi juba eelnevale teemale lisada. See välistab selle, et sa hakkad otsima kuidas teksti vahele kirjutada ning kaotad tähelepanu loengupidajalt.
4
Redigeeri oma konspekti kohe peale loengu lõppu, sest siis on sul alles räägitu selgelt meeles ja sa saad teha parandusi. Redigeerimise all pean silmas segaste lausete ümber kirjutamise sinule loogilisel kujul. Konspekti peaks olema peale redigeerimist lihtne jälgida ja lugeda.
5
Hea soovitus on alati konspekt kuskil avalikustada, et kõigil oleks võimalik hõlpsalt vajaliku infot leida.
Kõige suurema andmebaasiga leht on Annaabi.ee kus leiab sõnale
konspekt hulgaliselt vasteid.

Nipid ja hoiatused

  • Oma konspekti avalikustades peab see kindlasti olema tasuta saadaval, sest vastasel juhul võib loengupidaja süüdistada Teid tema loomingu varguses, mis on autorikaitseseaduses kättesaadav.

Kommentaarid