Kuidas teha ise pulmavideo

Kirjutas raidot

 (2 korda hinnatud)

Pildid pole teatavasti ainukesed mälestused, mis pärast imelist pulmapäeva alles jäävad. Suure tõenäosusega on filmitud ka pulmavideo, mis on tehtud professionaalse videotegija või pere ja sõprade poolt. Isegi kui Sul on alles ainult pulmapildid, siis ka neist on võimalik teha pulmavideo. Selleks on vaja ainult natuke rohkem aega, varustust ning suurt loovust. Järgnevalt toome välja mõningaid näiteid kuidas teha pulmavideot:

Juhised ja sammud

Raskusaste: Keskmiselt lihtne
1
Tee koostööd pulmavideo tegijaga - Kui Sa palkasid professionaalse videotegija, siis peaksid temaga pärast pulmi maha istuma. Tavaliselt saadab videotegija Sulle vaatamiseks video toormaterjali – iga hetke, mis on tema poolt jäädvustatud Sinu suurel peopäeval. Pärast seda palub ta sul välja valida hetked, mis kindlasti peaksid lõplikus videos kajastuma ning hetked, mis kindlasti seal olema ei peaks. Näitena võiksid välja jätta hetke, kus isa käib mööda kirikutreppe, kuid alles jätta kaadri, kus ta jalutab Sinuga altari ette. Peale selle, küsib professionaalne videotegija Sinupoolseid soovitusi muusikavaliku osas, mida võiks kasutada video tegemise juures. Alati võite kontakteeruda meie ettevõttega Sinu pulmavideo ja nõu küsida.
2
Kogu kokku oma kunstilised kaadrid - Kas professionaalse videotegijaga või ilma võib tekkida Sul soov ise oma pulmavideo kokku panna. Ise oma pulmavideo kokkupanemise esimeseks sammuks on kõikide pulmapiltide ning –videote allalaadimine oma arvutisse. Järgmise sammuna peaksid Sa viima kõik oma pildid ja videod videotöötlusprogrammi nagu näiteks iMovies või Microsoft Movie Maker ning valmistama seal oma lõplik video.
3
Järjesta oma pildid ja videod - Sa peaksid järjestama oma pildid ja videod, kas siis kronoloogiliselt või mingil muul viisil, et vaatajal oleks kindel arusaam video käigust. Näitena võid grupeerida fotod, mis on tehtud pruudi ja tema perekonnast ning peigmehe ja tema perekonnast ühte ühisesse gruppi. Sinu video peaks vaatajale rääkima jutu ning seega on loogiliseks esimeseks sammuks altari ette tulemine ning viimaseks tordi lahti lõikamine.
4
Ole loov videote ja piltide näitamisega - Programmid nagu näiteks Microsoft Movie Maker ja iMovies pakuvad palju variante, kuidas oma video kokku panna. Sa võid määrata pildi liikumise suunda alt ülesse ning vajadusel seda pilti ka suurendada. Videote ja piltide vahele saab lisada ka sähvivaid üleminekuid, või vahetada kaadreid lehe keeramise efektiga. Mõningad videotöötlus programmid pakuvad ka eelnevalt valmistehtud malle, kus kaadrid näevad välja kui pildialbumis olevad pildid ja videod. Kindlasti ei tohiks puududa ka alg- ning lõputiitrid. Tutvu põhjalikult programmiga ning avasta tema funktsionaalsust juhendit lugedes.
5
Lisa muusikat ning tekstide pealelugemisi - Pärast seda, kui oled pildid ja videod üles seadnud nii nagu Sinu arvates kõige parem on, siis võiksid Sa mõelda helilise poole peale ning lisada muusikat ning tekstilisi pealelugemisi. Videokaadritele, kus on tähtis hääl võib muusika vaigistada ning üleüldse muusikat sinna mitte lisada. Muusika on parim viis, kuidas panna oma video elama, eriti kohtades kus kaadris on pildid, mitte video.
6
Jaga oma videot - Kui Su video pikkus on 10 minutit, või alla selle, siis võid selle postitada YouTube keskkonda ning jagada linki oma sõprade ja perekonnaga. Märkuseks võib välja tuua selle, et kui soovid oma videot YouTube’s jagada, siis kasuta muusikat mida YouTube ise soovitab, sest mõningatel juhtudel on muu muusika autoriõiguste tõttu vaigistatud. Kindlasti kontrolli, kas lisaks muusika kasutamisele on Sul õiguseid kasutada pildi- ning videomaterjali. Professionaalsete tegijate puhul tuleks erilise tähelepanuga üle küsida video kasutamise õiguseid ning vajadusel lisada nendepoolsed kontaktid video lõputiitrite sekka. Samuti võid Sa valmis tehtud video kirjutada CD või DVD plaadile ning jagada neid kui kingitusi. Või veel parem, kutsu kõik külalised Sulle külla ning vaadake koos valminut videot. Rohkem informatsiooni videode loomise kohta leiab ka meie peamisel kodulehelt www.stuudio.eu.
7
Pulmas loodud hetked kestavad pikalt, kuid parim viis selleks on anda seltkonnamängude auhinnaks karikaid. Nii jõuab Teie pulmas antud karikas pikaks ajaks uhkele kohale ja inimestele meenuvad seda nähes erilised hetked. Karikad võiksid olla keskmise suurusega. Suured karikad ei jõua hiljem heale kohale, sest ei mahu kapile ära ja väikesed karikad ei paista välja. Parim auhind on puidust karikas, mis on disainitud just selle pulma jaoks ja eristub visuaalselt. Karikate tellimine, disainimine ja tootmine on lihtne, kui pöörduda karikad24 poole. Kiire ja efektne tulemus on garanteeritud.

Kommentaarid