Kuidas hoolitseda kudumi eest

Kirjutas Bess
Article2366235152ZrmE6H

 (4 korda hinnatud)

Kui oled oma kudumi eest hoolitsemisega hätta jäänud, siis siin on sulle mõned näpunäited, kuidas kampsuni või kardigani eluiga pikendada.

Juhised ja sammud

Raskusaste: Keskmiselt väljakutsuv
1
Ära pane kampsunit riidepuule. Kudum venib rippudes välja ja kaotab oma vormi ning väljanägemise. Voldi džemper alati kokku!
2
Kudumi kandmisel ja pesemisel tekivad kampsunile paratamatult topid ehk pillid. Pillid saad eemaldada raseerimisega, milleks võid kasutada tavalisi raseerimisvahendeid või spetsiaalset elektrilist pillieemaldajat – see jätab pinna siledaks.
3
Enne pesu võid kašmiirlõngast kudumil pillid eemaldada kammiga. Kammimisega ole ettevaatlik, et sa ei vigastaks piidega kampsuni kude.
4
Puhasta regulaarselt oma kampsunit karvakestest ning tolmust õrna harjamisega. Kasuta pehmet riideharja ning ole õrn!
5
Pese oma kudumeid regulaarselt. Masinpesu on lubatud, kuid alati jälgi, et temperatuur ei ületaks 30ºC ning et pesumasin oleks seadistatud käsipesule. Alati pese värvilised asjad eraldi. Kui masinpesu ei tundu sulle turvaline, siis võid kudumeid pesta alati ka käsitsi.
6
Pärast pesu kuivata kudumit vertikaalselt, laotades see rätikule või pesurestile. Rippudes venib kampsun välja ja kaotab oma vormi. Ära kunagi vääna kudumit! Üleliigse vee saad kampsunist eemaldada seda pigistades.
7
Anna oma džemprile mõni päev puhkust. Igapäevasel kandmisel kaotab kudum oma vormi.
8
Pane oma kudumikappi seedripuu kuulikesi – see aitab ära hoida koide hävitava rünnaku.
9
Kui sa paned kudumi kappi, siis ole veendunud, et see on kuiv. Kampsunisse jäänud niiskus on soodne bakterite ja hallituse tekkeks, mille tulemuseks on halb lõhn.


Originaaltekst www.bess.ee

Kommentaarid

Bess

Bess

Medal_silver_1 Uustulnuk 24 punkti

Kategooria: Mood ja ilu

Sarnased artiklid