Kuidas Pesta Suusajopet

Kirjutas Arvo
Article3694830343HtYjH8

 (5 korda hinnatud)

Suusajopelt ootame, et see kaitseks meid külma, vee ja tuule eest. Selleks, et jope teeniks meid kaua ja ei kaotaks kaitseomadusi juba peale esimest pesukorda, tuleb üht-teist arvesse võtta.

Juhised ja sammud

Raskusaste: Lihtne

Vajalikud asjad

  • pesumasin või käsipesuks sobilik suur anum
  • pleegitusvahendeid mittesisaldav pesuaine
1
Suusajoped. http://i1.iofferphoto.com/ Enne kui suusajopet pesema hakkad, tutvu jope hooldusterminite ja -tingmärkidega.
2
Reeglina kannatavad kõik suusajoped masinpesu. Võimaluse korral eelista alati masinpesu.
3
Suusajope pesuks sobilik temperatuur on 30 - 40 kraadi. Ettenähtust kõrgemate pesemistemperatuuride kasutamine võib jope ära rikkuda.
4
Eelista pesuvahendina erivahendeid. Erivahendid on on mittedetergentsed bioloogiliselt lagunevad vedelad seebid, mis taastavad riietusesemete kohevuse ja looduslikud vetthülgavad omadused.

Kui kasutad siiski tavalist pesuvahendit, siis veendu, et see ei sisaldaks pleegitusvahendit ning kasutama peaks 1/3 tavapärase pesuaine kogusest.
5
Loputa jopet rohke veega. Pesumasinal vali "plus" loputus, käsipesu korral loputa järjest 3-4 korda (iga kord uue puhta veega). Loputamisel ära kasuta pesuloputusvahendit! Pesuloputusvahendi kasutamine toob kaasa jope kaitsvate omaduste olulise halvenemise või isegi kadumise.

Nipid ja hoiatused

  • Kui pesid jopet käsitsi, siis enne kuivamapanemist pressi võimalikult palju vett jopest välja.
  • Kuivata jope võimalikult kiiresti, siis ei teki ebameeldivat lõhna. Masinkuivatuse korral kasuta madalat temperatuuri ja kuivatusprotsessi pikkuseks vali 3-4 tundi.
  • Pesu toimub ühtlasemalt kui suled krõpskinnitused ja kinnitad kokku joppe varrukaotsad.
  • Ära jäta märga jopet pesumasinasse!

Kommentaarid

Arvo

Arvo

Medal_silver_3 Entusiast 878 punkti

Kategooria: Kodu ja aed

Sarnased artiklid