Kuidas valida kodutehnikat

Kirjutas raidot

 (1 kord hinnatud)

Mõistlik on varuda aega ja kannatust, et valida hoolikalt oma kodutehnikat. Enamus kodudes tehakse peamised majapidamistööd kodutehnika abil. Kallis ja ebamugav on teha selles vallas valesid otsuseid. Vahendame teile mõned nõuanded kuidas teha targemaid otsuseid ja saada maksimum on raha eest.

Juhised ja sammud

Raskusaste: Keskmiselt lihtne
1
Kontrolli oma ruumide/kodutehnika asukoha mõõtmeid. Kui sa soovid osta külmikut, mikrolaineahju või pesumasinat, kontrolli olemasolevat ruumi. Mõõda vaba ruumi kuhu soovid kodutehnika paigutada. Kontrolli ka vaba ruumi sügavust. Tihtipeale võib küll tehnika kõrgus ja laius sobida aga puudu jääb sügavusest. Mille tulemusena tehnika ei mahu täielikult planeeritud paika. Arvesta, et vali ka kodutehnika,mida on selle paigutatud asukohas kerge puhastada. Kodutehnika jaoks vali endale ka sobiv toidu e-pood, näiteks eCoopis on esindatud kõik peamised kategooria alates puuviljad ja köögiviljad, lihatooted ja kalatooted kuni joogid.
2
Määra kindlaks oma eelarve. Teades juba ette, et pead kodutehnikat asendama, siis on soovitatav juba võimalikult vara alustada toodete hindade uurimist. Näiteks meie kodutehnika kategoorias on tihtipeale mitmeid sooduspakkumisi erinevat tüüpi toodetele. Kui tegu on hooajalise tehnikaga, kasuta ära hooaja lõpumüüke. Sügisel on korralik muruniiduk tavaliselt soodsama hinnaga, kui kevadel või suve alguses.

Kaalu mis funktsioone sul on kindlasti vaja. Iga funktsioon maksab, seega veendu, et sa ka tegelikult neid valitud funktsioone kasutama hakkad. Tihtipeale valitakse toode ka funktsioonide pärast, mida sa reaalselt ainult 2-3 korda kasutad. Kodutehnika kuldne reegel on, et mida kallim toode, seda kvaliteetsem. Esialge kõrgem hind võib aga ära tasuda, sest kvaliteetne toode nagu näiteks STIHL lehepuhur kestab märkimisväärselt kauem, on mitmeti kasutatav ja ka oluliselt mugavam. Piiratud eelarve on mõistlik otsida keskteed toodete seas, mis ei ole kõige odavamad aga mille puhul saad keskmisest kvaliteetsema toote. Soodsad Apple arvutid on alati hea valik ja arvesta ka sellega, et mitmete ettevõtete läbi on võimalik ka seadmete tagasiost. Kaalu kindlasti ka alternatiive. Kvaliteetne soojuspump võib olla palju parem alternatiiv elektriradikale.

Soojuspumpade valiku osas loe rohkem, kuidas valida ...
parim õhksoojuspump
parim maasoojuspump
parim õhk-vesi soojuspump

Toa õhuga tegelema hakates kaalu ka, kas on vajalik soetada kvaliteetne õhupuhasti või hoopis õhuniisutaja.

Kodutehnika ei pea olema ka ainult praktiline. Mõtle, millised on tegevused, mis sulle rõõmu pakuvad. Sulle meeldib hommikuti head kohvi juua? Soeta endale kvaliteetne kohvimasin, millega hommikukohvi on ainult nupuvajutuse kaugusel. Ära unusta ka hea kohvimasina juurde osta kvaliteetsed kohvioad või kvaliteetsed Dolce Gusto kapslid.
3
Uuri tagasisidet. Eesti keeles on toodete kohta raske leida internetist kvaliteetset tagasiside aga inglise keeles toote nime ja “review” koos otsides leiab paljude toodete kohta piisavalt informatsiooni otsuse tegemiseks. Google’da oma valitud mudeleid ja veendu mis on nende miinused ja mis plussid. Kui tuntud brändi tootel on tüüpvigasid, siis sa saad sellest sedaviisi ka kiiresti teada. Vaata hoolega ka tagasiside ja tootekirjelduse juures energia märgistusi ja tagasiside selle reaalse kulu kohta. Kasutades kodutehnika toodet pikemat ajaperioodi võib ka väiksem energia lisakulu kujuneda pikema ajaga vägagi kalliks. Energiamärgistuse kohta saad rohkem lugeda Tehnilise Järelvalve Ameti kodulehelt.

Kommentaarid

raidot

raidot

Medal_silver_2 Algaja 240 punkti

Kategooria: Kodu ja aed