- Kodu ja aed 128
- Lemmikloomad 12
- Reisimine 38
- Internet 116
- Mood ja ilu 38
- Hobid ja mängud 26
- Lapsehooldus 8
- Elektroonika 24
- Suhted ja perekond 17
- Meelelahutus 23
- Pühad ja tähtpäevad 18
- Sport ja fitness 33
- Tervis 85
- Arvutid 187
- Pidu ja lõbu 25
- Haridus 39
- Raha 25
- Söök ja jook 73
- Autod 42
- Õigus ja seadused 13
- Kultuur ja ühiskond 23
- Töö ja karjäär 28
- Äri 38
Kuidas valida lapsele rula
Kirjutas raidot
Rulatamine on Eestis ja ka kogu maailmas üha enam tõusev trend. Kui vaadata rulatamist kui kultuuri viimase 10 aasta jooksul, on väga palju muutunud. Suurvõistlused nagu “Simple Session” ja “X-games” on muutnud rula pargisõidu täieõiguslikuks spordialaks ning tipprulatajad teenivad oma karjääri jooksul miljoneid dollareid. Konkurents on loomulikult tihe ning tippu jõudmiseks on oluline alustada juba noorelt. Kogu populaarsuse kasvuga on kasvanud ka rulade müük Eestis. Tõime välja viis punkti, mis aitavad Sind lapsele rula ostmisel.
Juhised ja sammud
Raskusaste: Lihtne
1
Trikirula vs Cruiser - Oma lapsele rula valides on oluline läbi mõelda, milline sõidustiil on kõige sobivam. Trikirulad on üldiselt kergemad, õhemad ning väiksemate ratastega. Samuti on trikirulalaual kergitatud tail (saba/taguots) ning nose (nina/esiots). Selline rulalaua kuju võimaldab hüppamist ning trikkide tegemist.
2
Rulalaua suurus ja kuju - Kui olete otsustanud soetada oma lapsele trikirula, siis üks olulisemaid erinevusi mida silmas pidada on just rulalaua kuju. Rulalaudade standard mõõtühikuks on toll. Kuna laua pikkus on enamasti fikseeritud, tuleb pigem jälgida rulalaua laiust. Kõige kitsamad rulad algavad 7,5’’ ning laiemad võivad olla kuni 8,5’’. Kuna otsite rulalauda lapsele, oleks igaljuhul mõistlikum alustada valides pisut kitsam laud.
3
Trukid - Trukid on metallist kinnitused rataste ja rulalaua vahel. Trukke valides tuleks eelkõige jälgida kõrgust ning kaalu. Kõrgemad trukid võimaldavad rulaga teha järsemaid pöördeid, kuid tasakaalu hoidmine on sellevõrra keerulisem. Madalate trukkidega sõites on lugu vastupidine.
4
Rattad ja Laagrid - Rataste ja laagrite valimine silma järgi on üsnagi keeruline. Eriti kui tegemist on algajaga, kel pole oma eelistusi veel välja kujunenud. Üldiselt on laagrite mõõduühikuks “ABEC 1, ABEC 2, ABEC 3 jne..” ning kõrgem number tähistab paremat veeremisvõimet. Rularattaid mõõdetakse aga millimeetrites. Keskmise trikirula ratta diameeter on 52mm ning algajale just seda suurust soovitakski.
5
Rulakomplekt - Kui rula komplekti kokkupanek tundub keerukas või valik liiga suur, on alati võimalus osta ka juba eelnevalt komplekteeritud rula. Komplektrula sisaldab kõike vajalikku - rulalaud, trukid, laagrid, rattad ja vajalikud poldid ning mutrid. Erinevad arendavad mänguasjad leiate veel Rume.ee lehelt.