Kuidas saada parim laen

Kirjutas raidot
Article4035727270o9mU6q

 (1 kord hinnatud)

Leidub vähe mõisteid, mis inimeste jaoks on vägagi erinevaid. Üks selleks on laen. Laenud ja laenamine on muutunud erinevate inimeste jaoks väga erilaadi protsessideks. Milline on aga sinu jaoks parim laen? Millist liiki laen valida?

Juhised ja sammud

Raskusaste: Lihtne
1
Otsusta, mis tüüpi laen on sinu jaoks õige. Arvesta, mis on sinu laenu vajadus ja võimalused, vastavalt sellele otsusta ka mis laenu valida. Kas selleks on näiteks:
- Traditsiooniline pikaajaline laen pangas
- Kinnisvara tagaisel laen
- Õppelaen
- Ärilaen
- Kiirlaen
- Autolaen
- Tarbimislaen
2
Otsusta, kust laenata. Vaata ringi ja uuri informatsiooni, mida laenupakkujad on lisanud oma kodulehtedele. Sinu valikud võivad olla küll piiratud laenu tüübi osas, mida soovid võtta aga uuri ka teistelt ettevõtetelt alternatiive. Võrdle intresse, tingimusi ja vii ennast kurssi laenuturuga.

Koosta enda jaoks laenuvaldkondade parimate ja populaarsemate pakkujate nimekirjad. Uuri ka auhindasid. Näiteks Eesti parimaks pangaks valiti 2013 aastal Nordea. Danske Bank oli jällegi omakorda parima e-teenusega pank Eestis aastal 2013. Vaata milliseid investeeringuid on pangad saanud. Vaata, kes laienevad? Näiteks kinnisvara tagatisel laen teenust pakkuvas niššivaldkonnas on jõudsalt laienemas Hüpoteeklaen, kes avas ka juba Tartus kontori. Uuri lähemalt ettevõtete tutvustusi. Kas ettevõtted kuuluvad suuremasse gruppi või on ainult Eestis tegutsevad? Näiteks tagatiseta laen teenust pakkuv Vivus kuulub 4Fincance gruppi, mis on üks suuremiad Euroopas ja väljastanud üle 3,5 miljoni laenu.
3
Koosta KKK nimekiri küsimustest. Peale laenuturuga kurssi viimist koosta endale korduva kippuvate küsimuste nimekiri, mida laenupakkujatelt küsida ja mille kohta informatsiooni tosida. KKK nimekiri on ka hea alus, millega hakata informatsiooni uurima laenupakkuja käest personaalsemalt suheldes, kas siis e-maili vahendusel või juba kohtumisel.
4
Vii ennast kurssi oma laenuajalooga. Milline on sinu laenuajalugu? Millised on sinu väljaminekute ajalugu? Vii ennast kurssi oma hetkeseisuga laenuandjate silmis. Suhtle laenuandjatega ja uuri, mida saaksid juba hakata parandama oma nn krediidiajaloo juures. Kas sa näed piisavalt “ahvatlev” välja laenupakkujatele? Ei, siis paranda oma atraktiivsust. See võib küll olla pikaajaline protsess aga väärt intressimäärasid.
5
Milline laen? Valmistuge küsimusteks, kas ja kuidas olete mõelnud lahendada võimalikud sissetuleku vähenemised, töökoha kaotuse ohu või mõne muu finantsseisu kahjustava tegevuse/ohu. Mõelge enda jaoks üldlevinudmad finantsseisu kahjustavad olukorrad läbi ja olge valmis nendele vastama laenuandjale. Otsige võimalusi, kuidas näidata, et säästate või hakkate säästma antud olukordade mõju vähendamiseks ja enda/pere finantsseisu kindlustamiseks. Rahaliselt rasket olukorda aitavad säästud ja vara, mida on võimalusel kerge müüa.

Kommentaarid