Foorumi postitused kasutaja mukitsamees poolt

Üks teema, 14 postitust
ma ei tea, kas see on oluline, et kui ma Windowsis olles Ubuntu plaati kõrvetasin (mäletatavasti Neroga), siis jätsin panemata linnukese kastikesse "make disc bootable" (oli kuskil selline valik). See määrab midagi või on millegi muu jaoks vajalik? Igatahes, Windowsi plaat oli mul samasugune, ise kõrvetatud, ja see häält ei teinud. Sain originaalplaadi, sellelt hakkas bootimisel lugema.

Võtsin siis uuesti Linuxi (Ubuntu) installimise asja käsile, seekord kõvaketta ruumi 25GB vaba (kuna kõik andmed kadusid eelmise katsega), ja panin sisse Windowsis olles Ubuntu plaadi. Sai valida, kas installida omaette partitsioonile või Windowsi sisse. Proovisin omaette partitsioonile, ei töötanud: palus reboot teha, kuid cd-lt midagi lugema ei hakanud isegi, kui biosis määrasin cd esimeseks boot deviceks.

Installisin siis teise võimalusena Windowsi sisse. Hakkas installima, pärast mõningast protsessimist installis ära ja rebootis, sai juba valida käivitamisel, kas minna Windowsisse või Ubuntusse. Valisin Ubuntu ja install jätkus, pärast teavitas veel, et saan 250MB eest updatesi alla laadida, panin need ka peale, nüüd kirjutangi seda siin juba Ubuntust. Üsna mõnus:)

Nende kahe erineva installimisvõimaluse juures oli ka väike jutuke - Windowsis installimise miinuseks oli märgitud väheke aeglasem kettategevus. Huvitav oleks teada, kas see erinevus kajastub kasutajakogemuses ja on ka tuntav?
Blank
Pärast seda, kui ma oma andmetest ilma jäin, arvan, et mõistlik oleks kirjeldada, mis ma tegin, et teistele hoiatuseks.

Fujitsu Siemens Amilo D
30GB HDD
512 RAM
2,8GHz Celeron

Hakkas aeglaseks jääma, eriti kui sain ühe viiruse, millest kuidagi lahti ei saanud. Tahtsin Linuxit proovida, soovitati Ubuntut. Mõeldud tehtud, tõmbasin installika alla ja kõrvetasin plaadile, nagu õpetatud. Panin plaadi sisse, sai hakata kohe windowsist installima. Installis, vahepeal küsis partitsiooni teha, tegin kuis oskasin ja tuli ..mis? Error. Ei installinud ära. Mitu korda proovisin, lõpuks selgus, et partitsioon, mis ma tahtsin teha Linuxi jaoks oli liiga väike (tahtis min 10 GB saada).

Aga kettal polnud nii palju ruumi, seega timmisin veel veidike neid sätteid seal, kuid ikka tuli error. Ma ei tea, kas plaat sai vigane või mis. Igatahes, tegin rebooti, enam masin häält sisse ei võtnud ütles, et ei leia mingit faili ja asi ants. Linuxi plaadiga ei bootinud, Windowsi plaadiga ka ei bootinud. Windowsi reinstall läks lahti.

Kadusid mitme aasta andmed (pildid, dokumendid), raamatupidamine sai õnneks võetud mälupulgale enne. (kergendatud ohe).

Ubuntu nägi aga hea välja ja niipalju kui teda plaadilt (saab otse plaadilt proovida teda ilma installimata, nagu suvalist programmi) väisasin, tundus olevat ka sigakiire ja ilus ja mõnus üldse.

Kellel on installiga kogemusi, võiks siia kirjutada. Mis on saaleala ja milleks see vajalik on? Kellelgi veel puusse läinud selle partitsioonimisega? See on huvitav teema ja ma arvan, et Linuxit ei peaks üldse mitte ainult IT mehed kasutama, maale vanematele nende vanale võrguhaile käraks see ülihästi.
Blank
mis küsimus ja imelik lahendus :/
Blank
Autod » Milline on Sinu unistuste auto?
Olgem reaalsed ja unistagem reaalsetest asjadest:D Muidu jäi platsil autosid vaadates silma BMW 850 (jah, 8-seeria BMW on olemas), see jättis sügava mulje.
Blank