Kuidas Valida Sülearvutit

Kirjutas Toomas
Article698654796

 (10 korda hinnatud)

Sülearvuti vähene ruumivajadus ja kaasaskantavus on peamisi põhjusi, miks inimesed seda lauaarvutile eelistavad. Sülearvuteid on erinevaid nii hinnalt kui funktsionaalsuselt. Siin on väike õpetus, leidmaks sülearvutit, mis vastaks su vajadustele.

Juhised ja sammud

Raskusaste: Keskmiselt lihtne

Vajalikud asjad

  • algteadmised tarkvarast ja riistvarast
  • internet
1
Mõtle, milleks sa oma sülearvutit kasutama hakkad. Näiteks kui sulle meeldib teha koduseid filme, osta masin, millel on dvd-kirjutaja ja suur kõvaketas, kui liigud palju ringi peaks arvutil olema kindlasti sisseehitatud WiFi-kaart.
2
Ekraani suurus vali selle järgi, milleks seda kõige rohkem kasutad. Mänguhuvilsed peaksid valima suurema ekraaniga mudeli, mis tooks esile kõik selle graafika, mida tänapäeva mängud pakuvad, samas kui tudengid, kes teevad palju kirjatööd peaksid valima midagi väiksemat, mis oleks silmadesõbralikum. Laptop’e tehakse mitmetes eri suurustes, leia endale sobivaim.
3
Käi poes kohapeal vaatamas ja tutvumas erinevate mudelitega. Sülearvuti on pikemaajaline investeering, seega ostuga ei maksa kiirustada. Tutvu erinevate mudelite suuruse, kaalu ja hinnaga. Kui kallim masin on väiksem, ei tähenda see kindlasti, et see on ka kergem või parem. Hoia silmad lahti, kui kahtled, küsi tuttavalt asjaga kursis olevalt inimeselt teist arvamust.
4
Uuri müügiinimestelt arvuti uuendamise ja jõudluse kasvatamise võimaluste kohta. Arvutid arenevad kiiresti, programmid kasutavad järjest enam RAM-i ja kõvakettaruumi, sa tahad kindlasti olla konkurentsivõimeline enda masinaga ka aasta või paari pärast, kuid selleks ei pea tingimata kohe uut masinat ostma.
5
Küsi ka aku vastupidavuse ja aku eluea kohta. Samuti uuri, milliseid ühendusvõimalusi arvutil on ja milliseid sul tarvis läheb (USB, S-Video, LAN, COM-port, mouse I/O jms). Need mõjutavad, kuidas oma arvutit kasutada saad.
6
Kui silm on mõnele mudelile pidama jäänud, uuri, kas sama mudelit pakutakse mõne teise müüja juures odavamalt.

Nipid ja hoiatused

  • Müüjate töö on müüa. Kindlasti proovivad nad sulle müüa masinat, millel on palju lisavõimalusi, mida sa suure tõenäosusega kunagi ei kasuta. Tea, mida sa vajad!

Kommentaarid