Kuidas Vältida Krampide Tekkimist Treeningul

Kirjutas shader
Article4179981686Bg7QNZ

 (11 korda hinnatud)

Kramp on lühiaajaline lihastõmblus, mida võivad tekitada erinevad haigused ja mineraalainete puudus organismis. Eriti tõenäoline on kramp tekkima füüsilise pingutuse ajal või selle tagajärjel. See artikkel räägib, kuidas seda vältida.

Juhised ja sammud

Raskusaste: Lihtne
1
Tee kindlaks, kas organismis on kaltsiumi või magneesiumi puudus. Selleks tarbi toidulisandeid ohtra magneesiumi-kaltsiumi sisaldusega mineraalvee või tablettide näol. Kui krambid vähenevad, on suure tõenäosusega probleem just selles.
2
Ära alusta kunagi treeningut täisvõimsusel. Tee korralik soojendus ning venita lihased lahti. Iga lihast venita minimaalselt 20 sekundit. Alustama peab rahulikult ning siis minema üle suuremale treeningkoormusele.
3
Kui tunned, et kramp hakkab siiski lihases tekkima, tee treeningusse paus mõneks hetkeks. Lõdvesta lihast ning venita seda natuke, et krambi tunne lihasest kaoks.
4
Krambi tekkimisel on kõige tähtsam venitada lihast vastassuunas ehk siis tõmblusele vastu. Venita ning hoia vähemalt 20 sekundit. Aitab ka, kui teha krambis lihasele väike torge nõelaga. Äärmine abinõu on korraks paus teha ja juua palju mineraalvett.
5
Treeningu lõpus on ÄÄRMISELT oluline taaskord lihaseid venitada, et ei tekiks treeningujärgset krampi. Samuti vähendab see järgmisel treeningul krambi tekkimise võimalust.

Kommentaarid

shader

shader

Medal_silver_1 Uustulnuk 17 punkti

Kategooria: Sport ja fitness