Kuidas Võtta Loomade Varjupaigast Lemmikloom

Kirjutas Fred
Article39753873313TQ6nq

 (13 korda hinnatud)

Kui tuled looma varjupaigast võtma, siis kõigepealt mõtle endale selgeks, millist looma sa endale tahad: suurt, väikest, vanemat, nooremat, lühikarvalist, pikakarvalist.

Juhised ja sammud

Raskusaste: Lihtne
1
Mille jaoks sulle looma vaja on? Sõbraks-seltsiliseks, ninnunännutamiseks, aktiivseks koostegutsemiseks või hoopis valvuriks. Viimase kohta võiks soovitada tänapäeval küll pigem valveteenust - on lihtsam ülalpidada, ei nõua erilist omapoolset pingutamist.
Kui sul see selge, on varjupaiga töötajal sind ka lihtsam nõustada.

Loomade varjupaikade netikodud leiad Neti.ee kataloogist

Suuremad varjupaigad asuvad Tallinnas ja Tartus
2
Arvesta kohale tulles sellega, et sinuga tegelemine võtab varjupaiga töötajalt vähemaks loomadega tegelemise ja muu varjupaiga töö tegemise aega - seetõttu on hea, kui tutvud varjupaigas olevate loomadega eelnevalt nende kodulehe pildigaleriist.
3
Ära unusta, et varjupaik POLE LOOMAAED. Tulla kohale selleks, et lihtsalt loomi vaadata, ilma kavatsuseta kellelegi kodu pakkuda või varjupaiga heaks midagi teha, ärritab loomi ja kulutab mõttetult varjupaiga töötajate aega. See oleks sama, kui käiksid lastekodus hüljatud lapsi vaatamas - igaüks neist tahaks sulle öelda ema/isa - aga sina kõnnid lihtsalt mööda…
4
Kui varjupaiga töötaja ütleb “ei”, ei ole mõtet sellepeale ärrituda. Kunagi ei öelda ühestki kodupakkumisest ära kerge südamega - selleks peab olema tõsine põhjus. Varjupaiga töötajatel on aastatega tekkinud kogemus nii koerte kui ka omanike osas - tihti oskavad nad kõrvaltvaataja pilguga näha, et konkreetne loom ja inimene ei sobi kokku.
5
Osad koerad ei sobi vanematele inimestele, osad koerad ei sobi noorematele - varjupaiga töötajad tunnevad varjupaigas sees olevaid loomi kindlasti rohkem, kui sina, kes sa näed konkreetset looma esimest korda. Sellega on välditud su enda pisarad ja südamevalu, kui pead looma varjupaika tagasi tooma.
6
Omanikukandidaatidena eelistatakse inimesi, kes on koeravõtmise korralikult läbi mõelnud, kes ei tee seda esimese emotsiooni ajel ja kes eelistatavalt käivad kõigepealt vähemalt korra loomaga tutvumas, võtavad endale järelemõtlemisaja ja tulevad siis juba kindla sooviga.
7
Ja üldjuhul ei taheta anda looma ketipikenduseks - elu on näidanud, et varem või hiljem jõuavad nad varjupaikadesse tagasi, neile ei võimaldata väärikat vanaduspõlve ega väärikat suremist.
Ketipikendus ei ole sõber ja kaaslane, vaid Asi, mis teatud kulumisastme saavutamisel prügikasti visatakse.

Nipid ja hoiatused

  • Varjupaigast ei saa KURJA, agressiivset looma.
  • Ära häbene nõu küsida - ei ole olemas rumalaid küsimusi! Mida rohkem sa looma iseloomu, toitmise, hoolduse kohta uurid ja näpunäiteid endale meelde jätad, seda suuremad on šansid, et teie kooselu saab õnnestunud olema.
  • Ära tee valikuid vaid peale vaadates! Suhtle loomaga, võta teda sülle või jaluta, vaata, kuidas ta reageerib sinu hellitustele, silitustele, kuidas kõnnib rihmas, kas sa jõuad teda kinni hoida - kõike seda läheb teie edaspidises kooselus vaja.
  • Ära unusta ka seda, et varjupaiga töötajatel EI OLE KOHUSTUST looma sulle adopteerimiseks loovutada.
  • Ära vali endale looma ainult välimuse järgi! Palju tähtsam on iseloom, sest sa ei pane looma ju riiulile teistele näitamiseks - sa pead temaga KOOS elama.

Kommentaarid

Fred

Fred

Medal_silver_3 Entusiast 641 punkti

Kategooria: Lemmikloomad

Sarnased artiklid