Kuidas Lahku Minna

Kirjutas ervin
Article4031002407e5J8Hs

 (18 korda hinnatud)

Pane silmad kinni, mõtle kahele asjale: üksi iseendaga olemisele ja kaaslasega koos olemisele. Kuula oma südant - kumba sa tegelikult rohkem tahad. Kui oledki lõpuks otsustanud suhte pärast pikki kaalutlusi lõpetada, siis võib järgneda sellele raskete ja piina valmistavate sündmuste rada, eriti kui tunded on tugevad, olukord keeruline ja lahkuminek ei tule mõlemapoolse otsusena. See võib olla üks su elu raskemaid otsuseid, kuid ebaterve ja õnnetu suhe võib kulutada su elus aastaid ja muserdada sind asjatult. Kuidas olla tugev ja suhe lõpetada?

Juhised ja sammud

Raskusaste: Lihtne

Vajalikud asjad

  • enesekindlus
  • eneseteadlikkus
  • plaan edasiseks
1
Mõtle, miks sa temast lahku minna tahad. Kui sa oled lihtsalt kaaslase peale pahane, võiksid keskenduda pahameelt tekitanud probleemi lahendamisele esmalt ja kaaslasele sellest rääkima, mitte tõttama kohe suhet lõpetama. Kui tegemist on juba korduva probleemiga, mille üle olete arutlenud ja paranemismärke pole, siis on teine lugu. Partner küsib sult kindlasti, miks sa tahad lahku minna, ole valmistunud, tee põhjused endale selgeks ja ole neis täiesti veendunud. Tea, et enne lahkuminekut võib neid plaane hoopiski leevendada kellegi teisega nendest plaanidest rääkimine.
2
Planeeri ette, kaua sa aega kulutad lahkuminekule. Lahkuminekuvestlus võib venida väga palju pikemaks, kui ta peaks, eriti, kui su partner on meeleheitel ja/või tuleb see ettepanek talle täiesti üllatusena. Sul on lihtsam endale kindlaks jääda, kui vestlus ei muutu pikaks ja venivaks. Tunni võiksid kindlasti pühendada suhte lõpetamisele, kui see on kestnud aasta või kauemgi. Võid pikaleveniva vestluse ennetamiseks leppida sõbraga kokku kohtumise, kuhu sa pead kindlasti kokkulepitud kellaajal minema.
3
Mine kaaslasest lahku silmast silma. Lihtsam on lahku minna, kui sa ei pea teisele silma vaatama, kasutades muid vahendeid, kuid seda võib tõlgendada valesti. Sa ei tohi arg olla, kui tahad kindlasti lahku minna ja pead selle kaaslasele võimalikult arusaadavalt selgeks tegema enesekindlalt seda talle vahetult öeldes.

4
Jää rahulikuks. Kui sa ütled need karmid sõnad "me peame rääkima", saab su partner kohe aru, millest jutt ja pole hullu. Ära ütle ootamatult keset mingit vestlust või tülitsemist, et "me peame lahku minema", vaid liigu selle teemani sujuvalt ja teadlikult. Võta spetsiaalne aeg selleks.
5
Mida partnerilt oodata?

Küsimused. Ta tahab teada, miks, ja kas on midagi, mida ta oleks teha saanud, et seda ära hoida. Võiksid vastata ausalt.

Nutmine. Su mahajäetav läheb eeldatavasti endast natuke välja ja seda on kindlasti ka näha. Lohuta, kuid ära lase ennast sinu otsusest kõrvale rääkida.

Vaidlus. Teisel võib tekkida kaitsereaktsioon ja ta hakkab su lahkumineku põhjuseks toodud näiteid ümber lükkama ja õigustama. Ära lasku vaidlusse ja ärge hakake juuksekarva lõhki ajama. Anna märku, et vaidlemine ei pane sind oma otsust muutma.

Kauplemine ja palumine. Ta võib lubada muutuda, teha asju paremini ja teisiti, et suhet säästa. Kui ta aga ei muutunud varem, kui te sellest probleemist rääkisite, siis ei saa uskuda, et ta seda nüüdki teeks.

Suurustlemine. "Sa ei leia kunagi kedagi nii head, nagu mina" või "ma panen sind seda kahetsema", niimoodi üritab ta end tähtsaks teha ja ennast paremini tundma panna. Kui aga asi kisub ähvardusteni, jää rahulikuks ja ütle, et pead minema ja mine.


6
Hoia distantsi pärast seda vestlust. See võib olla küll raske, kuid ära helista talle, ära mine kohtadesse, kus te koos käisite. Tegele hoopis endaga, tee asju, mida oled tahtnud teha, mida sa poleks siis saanud teha, kui temaga koos olid, loe näiteks ka mõni raamat millega korrastad mõtteid. Just siis on parim aeg kasutada kasutamata jäänud võimalusi.

Su eks võib proovida võtta ühendust, kuid sina oota natuke, kuus kuud soovitatakse distantsi hoida, enne kui uuesti kontakti luua. Kunagi sa tundsid tema vastu suuri tundeid, väike koht sinu peas ja südames on sellele inimesele alatiseks olemas. Kuid praegu on teil mõlemal aeg edasi liikuda.

Nipid ja hoiatused

  • Ausust on ikka hinnatud, kuid ära lasku kõikidesse pisiasjadesse, mis sind suhte juures häirivad, vaid jää ikka põhituuma juurde. Need väiksemad asjad on tavaliselt tulenenud sellest suuremast probleemist, mistõttu ärritud kergemini.
  • Kui oled kindel, et tahad kellestki lahku minna, tee seda varem, mitte hiljem. Siiski, kui su kaaslasel on olnud juba halb päev, siis ehk lükkad vestlust veidi edasi, sest sel juhul võib lahkuminek teile mõlemale kordades raskem olla.
  • Ära kasuta e-kirja lahkumineku algatamiseks ega lahkumineku vormistamiseks. Selline delikaatne teema ei kuulu e-mailitsi arutletavate teemade juurde ja räägivad inimesest, kes seda nii teeb, mitte kõige paremat keelt ja solvab teist inimest.
  • Ära mine lahku hetke ajel! Kui suhe on juba puruks ja seda parandada ei õnnestu, see ei muutu ka siis kui vaidlus on läbi ja viha möödunud. Minge lahku, kui mõlemad olete rahulikud ja saate rahulikult sellest rääkida.
  • Ära ähvarda kunagi lahkuminekuga. See ei tee sind väärilisemaks partneriks.

Kommentaarid

ervin

ervin

Medal_silver_2 Algaja 156 punkti

Kategooria: Suhted ja perekond

Sarnased artiklid