Kuidas Vältida Tüüpilisi Vigu CV Kirjutamisel

Kirjutas Toomas
Article2053706832FTtbuy

 (18 korda hinnatud)

CV-d on raske kirjutada, sest CV on makroülevaade sinu elust, kuid sina elad oma elu koos kõigi tema igapäevaste pisiasjadega. Võimalus on palgata CV koostamiseks kirjutaja, kes neutraalse kõrvaltvaatajana kirjutaks sinust sellise meistriteose, kus on ainult vajalikud asjad, kuid kui hakkad CV-d ise kirjutama, siis loe, kuidas vältida CV tüüpilisi vigu.

Juhised ja sammud

Raskusaste: Keskmiselt lihtne

Vajalikud asjad

  • Arvuti ja mõni tekstitöötlusprogramm
1
Keskendu enda saavutustele, Sinu saavutused räägivad Sinust kõige ilmekamalt. Ära kirjuta tööalastest vastutustest ja sellest, kui hästi Sa praeguse tööga hakkama saad. Tööga saab hästi hakkama igaüks. CV ei ole elu lugu vaid elulugu - konkreetne, tabav, täpne.

Edutamist tööandja poolt peetakse tähtsaks tööalaseks saavutuseks ja see paistab CV-l ka hästi silma, sest kui kellelgi teisel on olnud sinusse usku, tekitab see kohe ka vastava tunde CV vaatajas. See näitab, et oled kellelegi juba muljet avaldnud. Samuti on heaks näitajaks meeskonnatöö saavutused stiilis "loodud meeskond lahendamaks probleem x ja seeläbi kasvatatud tulemuslikkust n % võrra".

2
Ära ürita CV-ga tundeid, enda arvamust ja enda suhtumist näidata, räägi puhtalt faktidest.
3
Hoia kõik ühel lehel. CV mõte on saada keegi sulle helistama, sinuga intervjuud kokku leppima, rohkem sinust uurima. CV on nagu esimene kohtamine, näitad ainult endast parimat jättes midagi siiski varuks. Osa inimesi panevad kõik, mis pähe tuleb CV-sse, et end võimalikult hästi müüa. Vale. Sinu müümise koht on see intervjuu, kuhu CV sind aitama peab.

Kui sul on väga palju töökogemust, oled läbinud palju koolitusi ja sul on veel palju muud, mida kirja panna, vali välja ainult tõeliselt head read. Täiesti reaalne on, et võib juhtuda selline asi, et töölevõtja võib pidada sind neile liiga kalliks ja kulukaks ja ei teegi sulle üldse pakkumist.
4
Üks oluline koht on soovitused. Ära kirjuta CV-sse lauset stiilis "soovitused soovi korral", loomulik ja selge, et kui sult soovitakse, siis sa viid neile need soovitused.

Ära lisa soovitusi üldse, kui need ei ole eelnevalt nõutud. Kui need on nõutud, lisa need eraldi lehele, välja CV-st.

Supernõuanne soovitaja kohta: kui sul on väga hea ja mõjukas soovitaja ja sa oled saanud kutse intervjuule, palu tal enne intervjuud intervjueerijale helistada ja sind juba eelnevalt tutvustada. Töölevõtja peaks pärast seda juba väga ootama sinuga kohtumist.
5
Isiklike huvide reale ära kuhja kokku kõiki tegevusi, millega sulle tegeleda meeldib. See ei ole see koht, kus peaksid end huvitavana näitama, vaid see on see koht, mis peaks sind intervjuule saama. Näita seega ainult huvisid, mis kattuvad osaliselt või täiesti tööandja vajadustega. Ära lisa veidraid ja liiga erilisi hobisid (teokarpide kogumine, taeva vaatlemine teleskoobiga jms), kui need ei ole kuidagi seotud tulevase tööga.
6
Ära hakka nüüd disaineriks, kui sa seda ennem polnud. Kui disain oleks lihtne, siis kellelegi ei makstaks selle eest. Hoia disainielemendid lihtsatena, kasuta üht või kahte fonti ja jäta photoshop mängust välja. Samuti ära kasuta CV kirjutamiseks eelvalmistatud põhjasid, vaid kirjuta oma CV otsast lõpuni ise, muidu võib juhtuda, et ülevaatajal satub kõrvuti lauale kaks ühesugust CV-d.

Nipid ja hoiatused

  • Haridus: Kraadi nimetus väljakirjutatult, õppeasutuse nimi, linn, lõpetamise aasta.
  • Saada CV viisakalt meiliaadressilt, mis sisaldab sinu nime või initsiaale. Sõpradega omavahel suheldes on 2fast4you@hotmail.com stiilis mailiaadressid väga põnevad, Sinu müügikirja saatmiseks nad aga ei sobi.
  • Tööajalugu: Amet/positsioon, tööandja nimi, linn, töötamise ajavahemik. Tihti kiputakse nt kuupäevi esimesele kohale kirjutama, asjad tuleks panna lugejale tähtsuse järjekorras ikka. Kõige viimane töökoht kirjuta kõige esimesena ja järjesta
  • Kontrolli õigekirja. CV eesmärk on saada lugeja sulle helistama, pead seda igati väärt olema.

Kommentaarid