Kuidas Jälgida Oma Kodulehe Külastatavuse Statistikat

Kirjutas Fred
Article9795334155NjDAh

 (3 korda hinnatud)

Kodulehe või blogi omanikul on alati tähtis teada, kes tema lehekülge külastavad, millist lehe sisu kõige rohkem külastajad loevad. Statistika on kodulehe omaniku kõige suurem sõber kuna selle järgi saab muuta kodulehte vastavalt kasutajate eelistustele.

Juhised ja sammud

Raskusaste: Lihtne

Vajalikud asjad

  • algteadmised HTML koodist
  • arvuti
  • internet
  • koduleht või blogi
1
Google Analytics sisse logimine Mine Google Analytics kodulehele, kui sul on juba mõni Google konto nt. (GMail, Orkut või mõni muu) siis logi sisse selle kontoga - kui aga igasugune kokkupuude Googlega puudub, siis tee omale konto.
2
Google Analytics Liitumine Kui oled sisse loginud, siis avanenud aknas vajuta Sign Up nuppu ja sulle avaneb uue konto loomise leht.
3
Google Analytics konto loomine Konto loomise aknas, sisesta oma kodulehe aadress, konto nimi ja määra ära kodulehe asukoht

Järgmises aknas sisesta enda informatsioon (Nimi, Perekonnanimi, Telefon ja Riik) - kõik väljad on kohustuslikud. Kui oled sisestanud, vajuta Continue ning loe läbi ja aktsepteeri kasutamistingimused.

Google Analytics on tasuta kui sul on kuus alla 5 000 000 lehevaatamise ning erandkorras kui sul on aktiivne edukas Adwords kampaania.

Kui oled aktsepteerinud kasutamistingimused vajuta "Create new account"
4
Google Analytics kood Sulle kuvatakse nüüd tekstiväljal kood, mille pead kopeerima oma kodulehe kõikidele lehekülgedele millel soovid statistikat näha.

Kood tuleb sisestada enne </body> HTML tagi lõppemist.

Kui oled lehele sisestanud koodi ja lehekülje ülesse laadinud vajuta Continue
5
Kui oled kõik ilusti ära teinud, siis Google Analytics kontrollib su lehte ning vaatab kas oled koodi korrektselt sisestanud.

Kui kõik läks hästi, siis pead ootama 24-48 tundi - peale seda tekib külastatavuse statistika sinu loodud konto alla.

Analytics pakub hulganisti informatsiooni Sinu kodulehe külastajate kohta, millist OS-i, brauserit, monitori resolutsiooni jpms.. kasutavad. Kasuta seda kõike targalt, ning tee oma koduleht veel populaarsemaks :)

Nipid ja hoiatused

  • Kui sa määrad kodulehe asukohaks Euroopa riigi, siis sinu statisika tekib lehele 1 päevase nihkega, kui soovid näha käesoleva päeva statistikat, vali kalendrist käsitsi kuupäev.
  • Statistikat uuendatakse üks kord tunnis.

Kommentaarid