Kuidas Panna Põrandaliiste Betoonseinale

Kirjutas Toomas
Article2768026787SJjz9S

 (19 korda hinnatud)

Isetegijana vaevasin pead, kuidas korterisse põrandaliiste paigaldada. Varem sai proovitud liistunaelte löömisega betoonseina, naelad murdusid ja kippusid liistu rikkuma. Silikooni ja liimidega paigaldamine sobib kipsi puhul, tapeedi või muu seinakatte külge liistu liimida ei ole mõistlik, kuna siis jääb ainult seinakate liistu hoidma. Järgnevalt üks lihtne ja mugav viis, kuidas liistud kindlalt betoonseina külge saada.

Juhised ja sammud

Raskusaste: Keskmiselt lihtne

Vajalikud asjad

 • drell
 • haamer
 • nurgik
 • puur (tüüblile vastava suurusega)
 • puuraugu kõrguse määraja (tuleb koos tüüblitega)
 • saag (rauasaag)
 • spetsiaalsed tüübeklambrid
1
tüübli kohtade väljamõõtmine Mõõda välja kohad, kuhu tüübli paned. Kui sein on kõver, pane tihedamalt, kui sirge, jäta kahe tüübli vaheks ca 60cm.
2
augu puurimine Vastavalt paigaldatavale liistule vali kõrgusemäärajas auk, läbi mille puurima hakkad. Puuri piisavalt sügavale, et tüübel lõpuni sisse läheks.
3
põrandaliistu kinnitamise tüüblid Tüüblid või klambrid, mis mu elu kergemaks tegid, näevad välja sellised, nagu siin pildil. Puuritava augu kõrgusemääraja tuli nendega poest kaasa.
4
Step3281117326XpdoiA Puhasta tekkinud puru kohe põrandalt, et liistu alla ei jääks segajaid ja liist saaks tihedalt vastu maad (või vaipa).
5
Step520070192clG5bw Löö tüübel ettevaatlikult, et seina ei vigastaks, haamriga auku.
6
Step826270907kXLTB9 Korda eelmist sammu terve seina tüüblitega, et saaksid kõik valitud vahedega seina külge kinnitatud.
7
Step998911617qFhvHv Kui liist algab või lõpeb nurgast, kasuta väiksehambulist saagi, et lõigata nurk, kuhu teisest seinast vastu tuleb liist, et nurk jääks ilus. Liistuga risti oleva lõikejoone märkimiseks kasuta nurgikut. Ideaalne oleks lõigata seda nurgasaega vastavalt, kuidas nurk on, ma lõikasin käes, tulemus sai rahuldav. Kõige lihtsam on kasutada spetsiaalset nurgaüleminekut (ma neid ei kasutanud, sest polnud neid mu liistudega sama värvi).
8
liistu kinnitamine seina külge, tuleb rusikaga lüüa klõpst, tüübli otsa Paigalda liist seina külge. Liistud lähevad klõpst tüübli külge, tuleb ainult rusikaga natuke takka lüüa. Liist läheb külge ja jääb tugevasti.

Nipid ja hoiatused

 • Küsi poest, kas liistudele, mida sa plaanid panna, need tüüblid sobivad (kõigile liistudele ei sobi)
 • Liist saab tihedalt vastu seina ja ei jää näha kinnitusjälgi, pealtpoolt on liist puutumata.
 • See moodus on tunduvalt lihtsam, kui klambritega või liistunaeltega kinnitamine (puitseina puhul muidugi lähevad naelad lihtsasti sisse ja nendega lihtsam).
 • Ettevaatust puurimisel läbi kõrgusmääraja, kui hoiad puuri liiga suure nurga all võib puur puruneda või kõrgusmääraja enda ümber ringi käima ajada. Ole täpne ja ettevaatlik.

Kommentaarid