Kuidas Valmistuda Ühiskonnaõpetuse Eksamiks

Kirjutas Rain Ungert
Article252956325wYnU7t

 (6 korda hinnatud)

Nõuanded ja soovitused ühiskonnaõpetuse eksaminandile

Juhised ja sammud

Raskusaste: Keskmiselt väljakutsuv
1
Step1927549380lBn0tY Käi korralikult tundides, valmistu igaks tunniks – loe kodus eelmise tunni materjalid läbi, vaata konspekt või tunnis tehtud harjutused kodus üle ning kui tekib vaba aega, siis võib sirvida järgmise tunni peatükke. Tekkinud küsimustega palun pöördu kindlasti õpetaja poole. Kuula ühiskonnaõpetuse tunnis kaasa ning lasku igal võimalikul viisil õpetajatega ühiskonna teemadel arutellu. Avalda oma arvamust põhjendustega.
Kui sa poled kindel või jääd hätta mõne faktiga, leiad alati abi annaabist
2
Step3430936236f2cXVM Loe Eesti päevalehti – Postimees, Eesti Päevaleht, Eksperess. Eriti tähelepanelik ole arvamuslugude, majandusuudiste ning tähtsündmuste juures. Pärast arvamusloo lugemist mõtle läbi teema, millest lugu oli, ning mõtle, kas sina arvad samamoodi või teisiti. Hiljem võid arutada antud teemal oma vanematega või õpetajatega koolis. Huvitavamad või tähtsamad lood lõika välja, nagu näiteks presidendi kõned või arvamusliidrite mõtted. Enne eksamit on hea üle vaadata mõned tsitaadid, mida saab arutluses kasutada.
3
Step1201067679J5Mna2 Vaata ETVst iga nädal saateid Välisilm, Välisilm esitleb:, Vabariigi kodanikud, Foorum, Kahekõne ja TV3st Värske Ekspress. Kõigis neis saadetes esinevad arvamusliidrid, kes tunnevad oma valdkonda sügavuti. Nende arvamuste kuulamine avardab silmaringi.
4
Step1934272603T1gMkd Suureks abiks on ka ajaloo tundmine alates Eesti taasisesesvumisest kuni tänapäevani, samuti teadmised majandusgeograafiast. Seepärast tasub ka ajalootunnis tähelepanelik olla.
5
Step3514337972rz5weX Ühiskonna eksamis on üheks tähtsaks osaks arutluse kirjutamine. Selleks kõigeks saab eeltööd teha nagu eelnevates punktides kirjeldatud. Arutluse kirjutamisel tuleks arvestada sellega, et toetuda tuleb kindaltele faktidele, tähtsal kohal on oma arvamus ning selle põhjendamine. Eksamil olevaks arutluseks on hea valmistuda nii, et küsid õpetajalt kirjutamiseks mõne teema või otsid selle ise Internetist. Kirjutad sellel teemal ning õpetaja on kindlasti nõus sinu töö üle vaatama. Pärast iga arutluse tagasisaamist loe see läbi ning mõtle, kuidas seda teemat oleks paremini lahata saanud. Ainult harjutamisega on võimalik kirjutada head arutlust.
6
Step452540169FK0UAF Osta võimaluse korral endale raamat Eksaminandile ühiskonnaõpetuse riigieksamist 2010. Täida see ära ning raskemate küsimuste korral pöördu õpetaja poole. Täitmisel võiks esmalt teha need ülesanded, mida iseseisvalt oskad teha, seejärel kontrollid need harjutused üle ning alles siis täida abimaterjalidega ülejäänud ülesanded ära.
7
Step859891721CBHEMA Ühiskonnaõpetuse riigieksamil on heaks abimeheks ka Eesti Vabariigi põhiseadus, mida saab eksami ajal vabalt kasutada. Selgeks tuleks teha, kus miski asub, sest põhiseadus on jagatud osadeks. Oskuslikul kasutamisel leiab sealt nii mõnedki vastused üles.
8
Step539695471qs4Hnb Eksamiks valmistumiseks on suureks abiks ka annaabi, kust leiad nii mõndagi ühiskonnaõpetuse kohta

Kommentaarid