Kuidas ja millal valida väikelaen

Kirjutas raidot
Article1810025409KD0EfF

 (1 kord hinnatud)

Erinevaid laenuvariante on Eesti laenuturule tekkinud kui seeni pärast vihma. Nende hulgas orienteerumine võib osutuda parajaks pähkliks, sest samal ajal on ka inimesed laenuvõtmisel ettevaatlikumad, et mitte sattuda majanduslikesse raskustesse. Seega tuleb selgeks teha endale laenu otstarve, laenu suurus ja ideaalseim periood ning selle järgi otsida endale ka sobivaim laen. Üks võimalikest variantidest on väikelaen. Millal aga tasuks teiste variantide ees just seda eelistada?

Juhised ja sammud

Raskusaste: Lihtne
1
Lühike laenuperiood. Kui laenu tagasimakse toimub pigem lühikese aja jooksul, tasuks kaaluda väikelaenu võtmise võimalust. Üldiselt on väikelaenude tagasimakseperioodiks 1-2 aastat, millest peaks piisama ka kõige nõudlikumale kliendile. Võttes laenu pikema perioodi peale, näiteks kümme aastat, võib olla oma sissetulekut keerulisem ette näha, kuid 1-2 aastane tulevik on lähedasem ning laenukohustuse võtmine lühikeseks perioodiks võib tunduda finantsiliselt turvalisem. Väikelaenu täpsema olemuse kohta võid lugeda meie väikelaenud lehelt.
2
Vajad väikest summat. Alati ei anna oodata, millal vajaminev rahasumma ise kogutud saab. Olgu siis vajaduseks uue kodumasina ostmine, pisiremondi tegemine, palju pakkuva reisi kinnimaksmine või õpingute eest tasumine. Väikelaen tuleb abiks, kui on vaja lisaraha, ent mitte just väga suurt summat. Paari aastaga on laen tagasi makstud ja olukord lahendatud.
3
Oskad aimata oma tuleviku plaane. Kui ees seisab suurem kodumasinate väljavahetus, mitmete õppetasude maksmine või mõni muu korduv rahaline väljaminek, mis suurendab tõenäosust, et tulevikus on vaja veel väikelaenu võtta, siis tasub kaaluda, kas üks suurem laen oleks ikka mõttekas või tasuks kaaluda väiksemate sutsude kaupa väikelaenu võtmist. Hüpoteeklaen.ee pakub näiteks võimalust kasutada seatud hüpoteeki mitmekordselt. See tähendab siis seda, et pärast ühe laenu edukat tagasimaksmist, on võimalik võtta uus laen, mille vormistamiskulud on esmakordse vormistamisega võrreldes veel väiksemad.

Kommentaarid