Kuidas Muuta Väike Köök Suuremaks

Kirjutas sanmiquel
Article521018504MCsArg

 (2 korda hinnatud)

Väga paljud inimesed elavad vähemalt mingil perioodil enda elust väikse köögiga korteris või majas. Väikses köögis on enamasti ebamugav olla ja süüa teha, seetõttu otsitakse pidevalt lahendusi, kuidas saaks oma kööki avaramaks muuta. Järgnevalt toomegi välja mõned soovitused mida teha väikeses köögis nii, et see tunduks visuaalselt suurem ja et seal oleks mugav toimetada.

Juhised ja sammud

Raskusaste: Lihtne
1
Esiteks, tuleks läbi mõelda, milliseid asju Sul tõepoolest on vaja laua või tööpinna peal hoida. Kui sa ei kasuta näiteks kohvimasinat või köögikombaini igapäevaselt, siis on targem need kappidesse ära panna. Samuti saab leida kõikidele väiksematele tarvikutele koha mõnes kapis. Asjadest vabad pinnad teevad juba iseenesest ruumi visuaalselt suuremaks
2
Rohkem hoiustamiskohti on tegelikult väiksesse kööki võimalik tekitada päris palju. Sügavamad kapid ja sahtlid on kindlasti abiks. Maast-laeni väljatõmmatavad kapp-riiulid on väga asjalikud, sest nii saab hõlpsasti vajalikule asjale ligi.
3
Kappidega peaks siiski olema ettevaatlik, liiga kappe täistuubitud köök, mõjub ikkagi suletult ja ängistavalt. Nende kõrval tasub kaaluda ka riiuleid ning näiteks pottide-pannide jaoks võib hoopis seinale või lakke kinnitada spetsiaalse hoidja, mis hoiab palju kapiruumi kokku. Nugade ja suuremate metallist tarvikute pealt saab sahtliruumi kokku hoida kui paigaldad seinale magnetriba mille külge erinevaid terariistu saab kinnitada.
4
Kui suure osa Su köögist võtab enda alla hiigelsuur külmkapp, siis tasub kindlasti järele mõelda, kas ehk saaksid hakkama ka väiksema külmikuga, mis aitaks palju köögipinda vabastada. Sama mõte kehtib ka pliidi ja ahju kohta-kui tead, et sa ei vaja korraga nelja pliidiplaati või kui sa ei kasuta ahju pidevalt, siis saab ka selle alati väiksemaga asendada. Ning samuti võib seda ideed laiendada ka tööpindadele, tuleb vaid läbi mõelda kui suurt pinda Sul tegelikult söögitegemise ajal vaja läheb.
5
Klaas- ja peegelpinnad muudavad iga ruumi visuaalselt suuremaks, see käib ka köögi kohta. Klaasist võivad olla nii kapiuksed kui ka laud ja tööpind. Kuid tasub meeles pidada, et kui Sa pole väga suur korraarmastaja, siis ei tasu täiesti läbipaistvat klaasi siiski kasutada, sest muidu muutub soovitud efekt vastupidiseks. Peeglid on klassikaline trikk-lisades mõne (soovitatavalt suurema) peegli kohta kus ta ise palju ruumi ei võta, teeb see ruumi kohe visuaalselt palju avaramaks.
6
Suurel hulgal naturaalset päevavalgust annab palju juurde. Kui Su köögis aga pole suurt akent, siis tasub lisada tehisvalgust, näiteks mitmest osast koosneva valgusti abil. Samuti teevad köögi avaramaks kapialused ja –sisesed valgustid.
7
Kui tahaksid tõsisemat muutust ja Su kodu ülesehitus seda võimaldab, siis tasub mõelda avatud köögile. Eestis on palju selliseid kortereid, kus pisike köök on täielikult eraldatud, mille seina taga aga asetseb suur elutuba. Kui köögi ja elutoa vahelist seina on võimalik maha lõhkuda, siis tasub seda kindlasti kaaluda. Elutoa arvelt on võimalik köögile lisaruumi juurde saada, kui näiteks paigaldada elutoa poole näiteks väike seinale kinnitatav laud. Seeläbi tekib kööki rohkem liikumisruumi ja muutub oluliselt avaramaks.
8
Ammu teada-tuntud tõde värvide kohta tasuks samuti ka köögis ära kasutada. Heledamad värvid muudavad kõik asjad suuremaks ja avaramaks. Kui Sulle meeldivad helesinine või –roheline, siis (kuna need värvid kipuvad muutma ruumi jahedaks) saab seda tasakaalustada ja rõõmsamaks muuta mõne särtsakat värvi kodumasina või laudlinaga.
9
Allikas Sisustus.ee
Köögi planeerimisel on abiks Sisustus.ee ruumiplaneerija
Nõu võib küsida ka Sisustus.ee sisekujundajalt

Kommentaarid