Kuidas 10L Viisil Oma Kodu Ilmet Muuta

Kirjutas sanmiquel
Article1278257508f142ck

 (4 korda hinnatud)

Kui tunne, et koju oleks vaja natukene värskendust, siis nende kümne sammuga, saad luua oma koju hoopis uue ilme.

Juhised ja sammud

Raskusaste: Lihtne
1
1. Vaata üle aknakatted

Kardinad on hea viis uuendada toa väljanägemist. Vali tavalisest värvilisemad või kui tahad lisada dramaatilisust, siis võiksid maani kardinad olla umbes 20 cm tavalisest pikemad, et nad saaks põrandale langeda.
2
2. Rohelus

Taimed ja lilled on iga õnnestunud interjööri oluline osa. Aromaatne maitseroheline köögi aknalaual lisab ruumile pikantsust. Kui valgust on vähe, asenda need kunsttaimedega, mis tänu uuenduslikele materjalidele võivad tänapäeval isegi skeptiku ära petta.
3
3. Vaibad

Ainuüksi vaiba olemasolu võib toa meeleolu totaalselt muuta. Talvekuudeks kaalu villast või paksust materjalist rikkalike värvivarjundite ja mustritega vaipa. Kevadeks ja suveks tee valik kergete materjalide ning eredate värvide kasuks.
4
4. Pildiraamid

Suuresti raamide pärast tunduvad mõned maalid või fotod nagu nad oleks pärit kuuekümnendatest. Vaata üle oma pildiraamid ning vaheta vanamoelised uute suuremate tumedast puidust raamide vastu.
5
5. Vaheta välja kapinupud

Lihtsaim viis värskendada köögi ilmet, on vahetada välja kapinupud (Mujal majas võid vahetada näiteks ukselingid). Kuldne, antiikne messing või sooneline pruun tekitavad traditsioonilist mõju, samas kui teras, roostevaba teras ja nikkel annavad rohkem modernse ilme.
6
6. Trepid

Sageli tähelepanuta jäetud trepid saab hõlpsalt kenamaks muuta uue vaiba või seinapiltidega. Käsipuud võib ülke värvida ning valgustite lisamine trepi kohale rõhutab selle parimaid osi
7
7. Värvid

Ära karda kasutada tugevaid ja jõulisi värve. Samas pole alati vaja valida ebaharilikku või jalustrabavat tooni. Ka lihtne tumehall, -roheline või –pruun avaldab sama palju mõju ilma et paneks pead ringi käima. Tähtis märksõna on värvide puhul ka tasakaal.
8
8. Aed tuppa

Akvaarium, mini-purskkaev, väike Zen-aed või suur eksootiline linnupuur süstib su kodusse elulisust...ning paneb su külalised rääkima.
9
9. Valgustus

Valgusregulaatorid ning erineva suuruse, kuju ja värvusega küünlad annavad tubadele mõnusa ja koduse tunde ning muudavad ilme romantilisemaks.
10
10. Teema

Vali enda kodule sinule sobivaim ja meeldivaim teema, olgu see siis modernne, antiikne või hoopis troopiline stiil ning dekoreeri oma kodu sellele vastavalt. Ühes stiilis esemed (padjad, lambid, vaasid, aksessuaarid jne.) aitavad tekitada harmooniat, seevastu palju erinevat stiili esemeid võivad tekitada hoopis vastupidist efekti ning toasviibijat hoopis väsitada.
11
Allikas: Sisustus.ee
Tasuta nõu saab küsida ka Sisustus.ee sisekujundajalt.

Kommentaarid