Kuidas Pildistada Parimat Portreed

Kirjutas sanmiquel
Article3616570091cdA9uL

 (4 korda hinnatud)

Pildi kolm osapoolt: iga pilt nõuab kolme komponenti: fotograaf, pildistatavat ja pildi vaatajat. Kui puuduvad kaks esimest, siis puudub pilti. Kui puudub pildi vaataja, siis ei ole pildil lihtsalt mõtet. Tore on muidugi ka üksi oma tööde üle rõõmustada, aga päeva lõpuks tahaks ju ikka rõõmu jagada, midagi oma piltidega öelda ja visuaalset naudingut pakkuda ka teistele.

Juhised ja sammud

Raskusaste: Keskmiselt väljakutsuv

Vajalikud asjad

  • fotoaparaat
  • huvi pildistamise vastu
  • modell
1
Mõttes pildistamine

Põrnitse inimesi! Kõige otsesemas mõttes. Harjuta vaatama inimesi ning proovi mõttes kombineerida kõikvõimalikke erinevaid valguskombinatsioone vaadeldava näos. Milline nurk kõige rohkem sobiks, mis nurga alt pildistama peaks , millise objektiiviga jne. Võib küll juhtuda vahel, et kui fotograafi ja vaadeldava pilgud kohtuvad, tekib ebamugav moment, aga pole midagi teha kui fotograafia nii huvitav on. Samuti teeb just harjutamine meistriks, isegi kui suurem osa sellest toimub fotograafi peas.
2
Oskus näha inimeses enamat kui välimus

Ürita inimese kehakeele ja käitumise järgi luua kuvandit temast. On ta pigem õnnelik, või murelik inimene, mis ametit ta peab, mis eriala õpib, kas on pigem pragmaatiline või loominguline, milline on tema maailmavaade, hobid jne. Tõenäoliselt on maailma parimad portreefotograafid on ka maailma ühed parimad inimestetundjad.
3
Kõva harjutamine nii mõttes kui ka praktikas viib kokku üha eripalgelisemate inimestega ning loodetavasti areneb oskus inimest lugeda tema näost, pilgust, käitumisest ning jäädvustada kõik see pildile. Tõenäoliselt on see portreefotograafias kõige olulisem oskus. Oskus näha inimese hirme, oskus neid hajutada, oskus panna inimest tundma loomulikuna, iseendana, oskus avada inimene.

Autor: fotograaf Kristian Kruuser
www.pildistamine.ee

Kommentaarid