Kuidas.ee on avatud!

8 postitust - 5362 vaatamist
Hea külastaja, meil on äärmiselt suur rõõm Sulle teatada, et pärast pooleteiseaastast pingutust oleme valmis saanud ühe suure augu täite eestikeelses internetis - Kuidas.ee.

Kas oled millalgi üritanud leida internetis õpetust, kuidas midagi teha? Oled lapanud erinevaid foorumeid, leidmaks põhjalikku samm-sammult õpetust? Oled proovinud otsingumootorites erinevaid otsisõnade kombinatsioone, et leida just see kõige õigem õpetus? Oled sellise lehelt-lehele käimise käigus oma arvutit ebasoovitava tarkvaraga nakatanud??

Kui jõudsid lõpuks välja hea juhendini, kas see õnnestus leida eestikeelsena? Kuidas.ee loomise idee tekkiski üht kuidas-seda-teha õpetust otsides, lapates selleks paljusid foorumeid, proovides erinevaid otsingusõnade kombinatsioone ning kui lõpuks sai soovitud õpetus leitud, tekkis mõte, et tuleks koondada kõik õpetused hästiloetavatena ja ilusal kujul väljaprinditavatena ühte kohta kokku - see kergendaks paljude inimeste tööd. Kuidas.ee-st loodame teha ühe hästi omaks võetud lehekülje, mis oleks inimestel meeles ükskõik, mida nad ka ei teeks või kus hätta jääks, esimene mõte peaks olema, vaataks Kuidas.ee-st järele!

Õpetused, kuidas midagi teha, tulevad tublidelt inimestelt nagu Sina ja mina, kes tunnevad, et nad teavad midagi, millest võiks kellelegi kasu olla, ja soovivad seda teadmist teistega jagada.

Kuidas.ee meeskond seisab hea selle eest, et õpetuste hulk aina kasvaks, sest tundugu oskajale ükskõik kui lihtne see, mida ta teab ja oskab, kuskil võib olla just inimene, kes seda teadmist hädasti vajab. Kuidas.ee on veel noor, seega peaksime talle andma andeks, kui ta mõnikord ei tea mis ta teeb või jääb mõnes kohas liiga pikalt mõtlema.

Ettepanekud ja kommentaarid on kõik oodatud foorumisse või meiliaadressile klienditugi[at]kuidas.ee, vastukajale tuginedes saame teda aina paremaks teha! Oled alati teretulnud veetma oma aega meeldivalt Kuidas.ee seltsis - meiega on igaüks ekspert!

Kuidas täpsemalt, loe juba siit: Kuidas Kasutada Kuidas.ee-d.
Blank
Tõesti hea idee, jõudu ja jaksu Teile!!!
Blank
Idee on geniaalne, olen nii mitmeski küsimuses targemaks saanud. Inimene õpib kogu elu. Tänud tegijaile!!!
Blank
njaa... Kindlasti vajalik leht. Aga tundub, et reklaam vist veidi nadi või mõni muu probeem, kuna aktiivsust on siin vähe näha. Kas tõesti on inimesed nii targaks sanud, et pole probleemi, kuidas midagi teha?
Blank
Reklaamitud Kuidas.ee-d eriti pole, on korra olnud banner üle interneti ning paaril autol reklaam.

Aktiivsust on vähe jah tõesti, kuna inimesed üldiselt tulevad siia lehele midagi otsides ja paraku on selline tunne, et eestlane ei anna midagi tagasi - ainult saada tahaks.

Mulle vähemalt tundub, et Eesti inimene on "Miks ma peaks midagi tasuta kirjutama või tegema" mentaliteediga, muidugi üksikuid erandeid on ka kes omapoolse panuse andnud Kuidas.ee arengule.
Blank
seda'nd küll jahh. Kui mul oleks oma päevatöö, mis võtaks lõviosa ajst, siis võibolla ei kirjutaks mina ka siia artikleid- töötuna kodus istuda ja mitte midagi teha on vähem tänuväärne, kui tasuta õpetusi jagada ;)
Blank
@krants, see on hea tähelepanek küsimise kohta. Võimalik põhjus on see, et vastus leitakse enne mujalt kui küsimusele vastuseks artikkel kirjutatakse. Teisalt nõuab küsimine kasutajaks registreerimist, mis paljudele vastukarva on veebilehtede puhul (kuid selleta me Kuidas.ee-s ei saa). Muidugi võib öelda seda, et Kuidas.ee on veel noor ja kasvav. Lisaks kas inimesed on ikka kindlad, et artikli kirjutab keegi "tarkade klubist" ehk piisavalt pädev inimene ehk kas siis vastuse ootamine on ootamist väärt?

Mis puutub reklaami, siis reklaamiteooria kohaselt tuleb toodet reklaamida inimesele kolme kanalit pidi, siis jääb see inimesele meelde. Kuidas.ee puhul pole tegu aga tavapärase tootega, millel kiire tõus peaks olema, vaid leheküljega, mille väärtus kasvab aja jooksul. Kui õpetus on kord lisatud, jääb ta sinna võib öelda, et igaveseks. Kui meil oleks suur reklaamieelarve, tähendaks see ka suuri üle lehe kõmisevaid reklaame õpetuste juures, et reklaamikulu tasa teenida, kuid seda me tahame heade õpetuste juures näha kõige vähem. Kuidas.ee on leht, mille inimesed ise enda jaoks avastavad, kel huvi, jääb pikemaks, teretulnud on kõik.

Oleme uhked juba praegu liikmeks registreerunud kasutajate üle. Hetkel iga registreerunud liikme kohta on avaldatud keskmiselt 1,15 artiklit, mis on tulemus, mida meile pole millegagi võrrelda, saame võrrelda, kas see hakkab kasvama või langema. Senise küsitluse põhjal on peamiseks kirjutamise takistajaks olnud kartus õpetust avaldada - kes teab, kas ma ikka kirjutan õigesti, või et ei oska millestki kirjutada - siin aitaks kaasa eelkõneletud küsimise sektsioon. Kolmandaks nimetatakse ajapuudust. Igal juhul suur kiitus kõigile, kes on leidnud aega ja perspektiivi praeguseks juba Kuidas.ee-s õpetus avaldada.

Suurematele rahvastele on omane, et kõiki tooteid ja teenuseid pakutakse omas keeles. Eesti keele rääkijaid võrreldes suuremate rahvastega pole palju (~900 000), on tendents, et ollakse leplikud kasutama ka muu(inglis)keelseid internetiteenuseid, see viib inimesed Eesti veebilehtedelt paljudele maailmas leiduvatele veebilehtedele laiali. Kuidas.ee üheks eesmärgiks on ka eesti keele ja kogukonna säilitamine ja omamoodi õpetamiskultuuri ning kasuliku info vahenduskeskkonna hoidmine. Kui leiame sobiva koha, lisame ka rukkilillepärja motiivid lehele:) Hea on saidihaldurina märkida, et riikide list, kust Kuidas.ee-d on vaadatud, on meeldivalt pikk (ehk mujal ilmas olles kodumaa lehti ikka vaadatakse).

Teades tendentsi, et rahvaajakirjandus ja enese ekspertiisi levitamine internetis on tõusvad trendid, olgu Kuidas.ee kõigile üheks heaks vahendiks selle teostusel.

Mõnusat õpetamist!

Blank
Reaalsed inimesed on need, kes teavad, kuidas aidata oma kolleege, kui nad kannatavad. See on sügava tänuga, et tahaksin oma tunnistust tuua. Otsite raha laenu. Ma kohtusin ärimees.Nad on finantsinvesteeringute nõunik ja kuulub eraõigusliku finantsinvestorite gruppide gruppi ...... vonzaloress@outlook.fr
  Ta andis laenu summas 25 000 dollarit neljaks aastaks, määraga 2%. Põhjus, mis viib mind sellesse teadaannet avaldama ja et see daam teeb ikka imesid inimestele, kes seda tõesti vajavad. Ma tahaksin olla lühike, et mitte teha liiga palju viiteid. See on tunnustamise juhend, mida teen selle tunnistuse oma kliendibaasi suurendamiseks ja ka neile, kes on rahalistes raskustes. Teil on projekt või vajate rahastamist, saate kirjutada ja selgitada oma olukorda
  e-post: vonzaloress@outlook.fr
Blank